Hlavní obsah

Šilhavý: Remízy v Maďarsku si považujeme! Albánie mě ale bude mrzet ještě dlouho

10. 9. 2023 21:11

Cenná remíza. Zhruba tak v kostce hodnotí nedělní přípravný duel v Maďarsku trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý. Jeho svěřenci tři dny po nepříjemné ztrátě s Albánií v kvalifikaci o Euro 2024 ukázali před fantastickou kulisou na stadionu Ference Puskáse v Budapešti vlídnější tvář.

Foto: Denes Erdos, ČTK/AP

Trenéři v akci. Kouč české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý (vlevo) gestikuluje během přípravného utkání v Maďarsku. Podobně reagoval i Marco Rossi, trenér soupeře.

Článek
Fotogalerie

Budapešť (od našeho zpravodaje) - Byť jsme nevyhráli, remízy si ceníme. Byla tam z naší strany intenzita, agresivita, emoce. Hrálo se celkově nahoru dolů, pro diváky bylo utkání atraktivní. Možná mohlo padnout víc gólů.

Ceníte si výsledku o to víc, neboť rozjetí Maďaři nastoupili v nejsilnější sestavě se všemi hvězdami v čele s ofenzivním záložníkem Liverpoolu Szoboszlaiem?

Sledovali jsme jejich zápasy, postaví vždycky to nejsilnější. Mají zřejmě o sestavě jasno, nemusejí zkoušet. Pro nás byl právě takový zápas výhodný, vyzkoušeli jsme některé hráče proti silnému protivníkovi.

Vy jste naopak oproti poslednímu duelu udělal v sestavě devět změn…

Říkali jsme si před utkáním, že nás čeká silný soupeř a my jsme proti němu vyslali spoustu nových hráčů… Možná tam byly lehké obavy z nesehranosti. Ale myslím, že se toho kluci zhostili velmi dobře, všichni snesou měřítko, aby mohli usilovat o příští nominaci.

I mnohdy kritizovaný Adam Hložek, který v Leverkusenu na podzim hraje minimálně?

Na Adamovi je vidět, že hrozně moc chce dát týmu, co umí. Žene se za gólem. Kolikrát to vzal na sebe, bohužel gólově mu to nevyšlo. Ale víme, jaké schopnosti má. Bude záležet, jestli bude hrát v Leverkusenu, který v létě nakoupil posily do útoku. Věřím, že bude Adamovo vytížení stoupat, že s ním budeme moct počítat.

Podařil se mužstvu napravit dojem po neúspěchu s Albánií?

Nechci srovnávat, s Albánií jsme ztratili dva body v kvalifikaci. To mě bude dlouho mrzet, naše situace ve skupině mohla být daleko přívětivější. Na druhou stranu, tím, jak se Maďaři v poslední době zvedli, jaké mají vynikající hráče… Remíza proti tak silnému celku se hodí, považujeme si ji.

Co říkáte tomu, že na přípravný zápas přišlo pětapadesát tisíc diváků?

Zažili jsme na tomto stadionu krásné osmifinále na Euro, kdy jsme porazili Nizozemce. Těšili jsme se sem. Stadion je obrovský, nádherný, zase byla skvělá kulisa. Pětapadesát tisíc lidí na přátelský zápas… Závidím.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •