Hlavní obsah

Šilhavý zachová osu týmu. Proti Turkům chystá dvě změny

18. 11. 2022 16:56

Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý i v sobotním přípravném utkání v Turecku zachová osu týmu a do základní sestavy neplánuje nasadit více hráčů širšího kádru. Oproti středečnímu vítěznému duelu doma s Faerskými ostrovy hodlá udělat dvě změny v sestavě. Turecko označil český kouč za o několik tříd lepší tým než Faeřany a upozornil na soupeřovu ofenzivu.

Foto: ČTK

Trenérský tým české fotbalové reprezentace v čele s Jaroslavem Šilahvým se raduje z výhry nad Faerskými ostrovy.

Článek

"Jestli dobře počítám, měly by být dvě změny v základní sestavě oproti zápasu s Faerskými ostrovy. Jinak chceme, aby osa zůstala zachována," řekl Šilhavý na tiskové konferenci v dějišti utkání Gaziantepu.

Jeho svěřenci ve středu v prvním ze dvou listopadových přípravných zápasů rozdrtili Faerské ostrovy 5:0 a zvítězili po pěti duelech. Šilhavý věří, že reprezentanti zvládnou i poslední utkání kalendářního roku.

"Při vší úctě k Faerským ostrovům je Turecko o několik levelů výš. Navíc se bude hrát tady na horké půdě před bouřlivým publikem. Vnímáme, že domácí fanoušci jsou hodně hluční. Mužstvo Turecka má ve svých řadách řadu skvělých individualit, když mají svůj den, jsou těžko chytatelní. Nicméně věřím, že jsme se dobře naladili v domácím zápase a zítra to předvedeme," uvedl Šilhavý.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Čeští fotbalisté se radují z branky v přípravě proti Faerským ostrovům.

Turci stejně jako český tým nepostoupili na nadcházející mistrovství světa v Kataru a sobotní zápas pro ně rovněž bude rozloučkou s kalendářním rokem. Ve středu v přípravě porazili doma Skotsko 2:1.

"Sledovali jsme jejich hru. Co se týče ofenzivy, jsou skvělí a pohotoví v zakončení. Je jedno, zda to je krajní nebo středový hráč. V tomto směru jsou velice nebezpeční a pokud dostanou prostor, umí s tím naložit. Zítra budeme mít ještě jejich defenzivu a ukážeme si, kudy bychom se k nim mohli dostat a prosadit se," poznamenal Šilhavý.

Při listopadovém srazu se musí vyrovnat s téměř třemi desítkami absencí. Řada hráčů chybí kvůli zranění, jiné zase neuvolnily kluby. "Všichni vnímali, že nebylo jednoduché složit tuto nominaci, abychom byli konkurenceschopní. Určitě nejsme rádi, že kluby nepustily své hráče. Ale kluci to vzali za své a vznikly nám tu zajímavé příběhy. Mojma Chytil dal hattrick, Patrizio Stronati při prvním startu také gól. Vyšlo nám to ve středu ideálně a věřím, že jsme se dobře nachystali na zápas s Tureckem," řekl Šilhavý.

"Každý zápas je o tom, že chcete vidět, jak se hráči chovají ve všech fázích hry. Je to trošku ovlivněné tím, že někteří tradiční hráči tu nejsou. Ale i tak budeme chtít, aby ve hře byly zastoupené prvky, které se snažíme tam mít," dodal Šilhavý.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.

Nejnovější články