Udinese - Hellas Verona 1:1Barák v italské lize zařídil Veroně z penalty remízu

27. 10. 2021 20:34Aktualizováno 27. 10. 2021 22:48

Český fotbalový reprezentant Antonín Barák pomohl Hellasu Verona proměněnou penaltou k remíze 1:1 na hřišti Udine v zápase 10. kola italské ligy. Šestadvacetiletý záložník v této sezoně Serie A vstřelil čtvrtý gól. Juventus Turín doma nečekaně podlehl Sassuolu 1:2 brankou ze čtvrté minuty nastavení.

Český reprezentant Antonín Barák v utkání italské ligy.Foto: Antonio Calanni, ČTK/AP

Udine začalo výborně a už ve třetí minutě ho poslal do vedení Success. V závěru však Barák vybojoval pokutový kop, který proti svému bývalému týmu v 83. minutě s přehledem proměnil. Hellas je na 10. místě neúplné tabulky.

První branku v Turíně mohl dát ve 38. minutě Dybala, ale jeho střela se odrazila od tyče. Těsně před pauzou otevřel skóre hostující Frattesi. Juventus si po změně stran vytvořil tlak a čtvrt hodiny před koncem srovnal McKennie. Místo obratu ale v nastavení Lopez vystřelil Sassuolu nečekaný triumf. Stará dáma v lize nebodovala po šesti kolech a je sedmá.

Úřadující mistr Inter Milán zvítězil na půdě nováčka Empoli 2:0, vyhrál po dvou kolech a upevnil si třetí příčku. Ve 34. minutě vstřelil vedoucí gól D'Ambrosio. Po vyloučení domácího Ricciho z úvodu druhé půle přidal v 67. minutě druhý zásah další obránce Dimarco.

AS Řím po obratu triumfoval v Cagliari 2:1 a přerušil sérii tří soutěžních zápasů bez vítězství. Všechny branky padly až po změně stran. Na Pavolettiho vedoucí gól odpověděl Ibaňez a v 78. minutě kapitán Pellegrini rozhodl o výhře Mourinhova týmu, který je čtvrtý.

Bergamo v Janově porazilo Sampdorii 3:1 a patří mu čtvrtá příčka. Domácí od 10. minuty vedli Caputovým gólem, Atalanta však rychle otočila skóre zásluhou vlastní branky Askildsena a trefě Zapaty. V páté minutě nastavení ještě přidal pojistku Iličič.

Lazio v Římě zdolalo Fiorentinu 1:0 díky Pedrově zásahu z 52. minuty a poskočilo na šestou pozici.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:
Juventus Turín - Sassuolo 1:2 (76. McKennie - 44. Frattesi, 90.+4 Lopez)
Sampdoria Janov - Bergamo 1:3 (10. Caputo - 17. vlastní Askildsen, 21. Zapata, 90.+5 Iličič)
Udine - Hellas Verona 1:1 (3. Success - 83. Barák z pen.),
Cagliari - AS Řím 1:2 (52. Pavoletti - 71. Ibaňez, 78. Pellegrini)
Empoli - Inter Milán 0:2 (34. D'Ambrosio, 67. Dimarco)

Souhrn z výsledků:
Včera 15. kolo Lazio Řím SS Lazio Řím - Udinese Udinese Lazio Řím - Udinese 4 : 4
Včera 15. kolo FC Turín FC Turín - Empoli FC Empoli FC Turín - Empoli 2 : 2
20211202T18 : 30:00+0000
FC Turín vs. Empoli
FC Turín
Empoli
1.12.2021 15. kolo Sassuolo U.S. Sassuolo Calcio - SSC Neapol Neapol Sassuolo - Neapol 2 : 2
20211201T20 : 45:00+0000
Sassuolo vs. Neapol
Sassuolo
Neapol
1.12.2021 15. kolo Janov FC Janov - AC Milán AC Milán Janov - AC Milán 0 : 3
1.12.2021 15. kolo Inter Inter Milán - Spezia Calcio Spezia Inter - Spezia 2 : 0
1.12.2021 15. kolo Boloňa Boloňa FC - AS Řím AS Řím Boloňa - AS Řím 1 : 0
30.11.2021 15. kolo Hellas Verona Hellas Verona F.C. - Cagliari Cagliari Hellas Verona - Cagliari 0 : 0
20211130T20 : 45:00+0000
Hellas Verona vs. Cagliari
Hellas Verona
Cagliari
30.11.2021 15. kolo Salernitana Salernitana - Juventus Juventus Salernitana - Juventus 0 : 2
30.11.2021 15. kolo Fiorentina AC Fiorentina - Sampdoria Janov Sampdoria Fiorentina - Sampdoria 3 : 1
30.11.2021 15. kolo Atalanta Atalanta Bergamo - Benátky Benátky Atalanta - Benátky 4 : 0

Souhrn z kalendáře:
zítra 15 : 00 16. kolo AC Milán AC Milán - Salernitana Salernitana TV Tipsport AC Milán - Salernitana Vsadit
zítra 18 : 00 16. kolo AS Řím AS Řím - Inter Milán Inter TV Tipsport AS Řím - Inter Vsadit
zítra 20 : 45 16. kolo Neapol SSC Neapol - Atalanta Bergamo Atalanta TV Tipsport Neapol - Atalanta Vsadit
5.12. 12 : 30 16. kolo Boloňa Boloňa FC - AC Fiorentina Fiorentina TV Tipsport Boloňa - Fiorentina Vsadit
5.12. 15 : 00 16. kolo Spezia Spezia Calcio - U.S. Sassuolo Calcio Sassuolo TV Tipsport Spezia - Sassuolo Vsadit
5.12. 15 : 00 16. kolo Benátky Benátky - Hellas Verona F.C. Hellas Verona TV Tipsport Benátky - Hellas Verona Vsadit
5.12. 18 : 00 16. kolo Sampdoria Sampdoria Janov - SS Lazio Řím Lazio Řím TV Tipsport Sampdoria - Lazio Řím Vsadit
5.12. 22 : 45 16. kolo Juventus Juventus - FC Janov Janov TV Tipsport Juventus - Janov Vsadit
6.12. 18 : 30 16. kolo Empoli Empoli FC - Udinese Udinese TV Tipsport Empoli - Udinese Vsadit
6.12. 20 : 45 16. kolo Cagliari Cagliari - FC Turín FC Turín TV Tipsport Cagliari - FC Turín Vsadit