Inter - Atalanta 4:0Fotbalisté Interu Milán vyhráli osmý ligový zápas za sebou

Vedoucí tým italské fotbalové ligy Inter Milán deklasoval ve 21. kole 4:0 Bergamo a po osmém vítězství za sebou má v čele tabulky dvanáctibodový náskok před Juventusem. Mistrovská Neapol ukončila sérii tří zápasů bez výhry drtivým vítězstvím 6:1 v Sassuolu. Hattrick vstřelil Victor Osimhen, dvakrát se trefil Chviča Kvaracchelija.

Alexis Sánchez z Interu při utkání s Atalantou.

Skvělou formu Interu v roce 2024 odneslo Bergamo, které přitom neprohrálo předchozích deset soutěžních zápasů a z toho osmkrát zvítězilo. Milánský tým získal už do poločasu dvoubrankové vedení díky Matteu Darmianovi a Lautaru Martínezovi a vykročil za jedenáctým vítězstvím za sebou ve všech soutěžích.

V druhém poločase nejlepší střelec soutěže Martínez neproměnil penaltu a nepřidal 24. gól sezony, ale Inter se přesto prosadil díky pohotové dorážce Federica Dimarca. Skóre uzavřel v 71. minutě hlavou Davide Frattesi a Inter tak vyhrál 4:0 stejně jako v předchozích zápasech proti Lecce a Salernitaně.

Atalanta zůstala pátá dva body za čtvrtou Boloňou, jež drží poslední místo pro Ligu mistrů.

Sestupem ohrožené Sassuolo nad Neapolí od 17. minuty vedlo, nicméně na trefu Uroše Račiče zareagoval ve 29. minutě vyrovnáním Amir Rrahmani a zahájil kanonádu hostů. Nejlepší střelec minulé sezony Serie A Osimhen do přestávky zajistil hostům pohodlné vedení 3:1 a tři minuty po pauze po chybě domácích při rozehrávce zkompletoval hattrick. Gruzínec Kvaracchelija dalšími dvěma brankami stanovil konečné skóre.

Neapol, která z minulých tří ligových zápasů získala jen dva body, si díky první výhře pod trenérem Francescem Calzonou pojistila deváté místo v tabulce. Na šestý AS Řím, jenž drží poslední pohárovou příčku, ztrácí tým z pod Vesuvu čtyři body. Sassuolo je třetí od konce.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:
Sassuolo - Neapol 1:6 (17. Račič - 31., 41. a 48. Osimhen, 51. a 75. Kvaracchelija, 29. Rrahmani)
Inter Milán - Bergamo 4:0 (26. Darmian, 45.+1 Martínez, 54. Dimarco, 71. Frattesi)