Inter - Cagliari 2:2Inter s Cagliari remizoval a vedoucímu Juventusu se nepřiblížil

Řím

Fotbalisté Interu Milán sice uhájili druhé místo v italské lize, vedoucímu Juventusu se ale nepřiblížili, protože stejně jako obhájce titulu ve 13. kole remizovali. Inter připravilo o body výsledkem 2:2 na San Siru Cagliari.

Argentinský útočník Rodrigo Palacio z Interu Milán

Inter sice vyjádřil svou úvodní převahu gólovou hlavičkou Palacia v desáté minutě, o náskok ale brzy přišel, když dvakrát inkasoval z kopačky útočníka Saua. Ten nejprve v 43. minutě po centru srovnal a v 66. minutě překlopil vedení na stranu hostů z dorážky.

Domácí favorit již zvládl jen vyrovnat, a to ještě s přispěním soupeře, když si po centru z křídla srazil míč do vlastní branky stoper Astori.

Podle klubového prezidenta Massima Morattiho ale Interu zabránili ve výhře "neschopní" rozhodčí. "Můžu říct, že už ve třech zápasech za sebou jsme se museli vyrovnávat s nespravedlivým řízením zápasu, které nám zabránilo dosáhnout dobrého výsledku. V takovém případě nemůžu zůstat zticha," řekl televizi Mediaset Premium.

V nastavení měl Inter podle jeho názoru kopat penaltu. "Ta penalta byla velká jako barák. Nemyslím si, že existuje proti nám nějaké spiknutí, prostě jenom rozhodčí nejsou schopní pořádně dělat svoji práci," zlobil se Moratti.

Jako jediný z pětice nejvýše postavených týmů v tabulce zvítězila v tomto kole Fiorentina, která rozstřílela dosud šestou Atalantu Bergamo 4:1 a posunula se na třetí místo o skóre před Neapol.

Tým z Florencie vedl již od páté minuty po gólu Rodrígueze. Když pak po půlhodině srovnal Bonaventura, ještě do poločasu stačil dvěma brankami rozhodnout Aquilani. Poslední gól přidal krátce po pauze Toni.

Chievo s českým záložníkem Kamilem Vackem v základní sestavě prohrálo 1:2 v Catanii. O výsledku rozhodl dvěma brankami záložník sicilského týmu Almirón. Veronský klub dokázal skórovat zásluhou Andreolliho až v nastavení, což bylo již pozdě na to, aby odvrátil první porážku s Catanií po čtyřech letech.

Čtvrtou remízu v řadě si připsalo Udine, když ho o přerušení série připravil až minutu před koncem srovnáním na konečných 2:2 útočník Parmy Palladino. Palermo prohrálo v Boloni 0:3, přičemž dva góly inkasovalo z penalt a dostalo tři červené karty. Domácí dohrávali divoký duel v deseti.

Sampdoria zdolala v městském derby konkurenční FC Janov 3:1. Náskok si vypracovala už v první půli díky Polimu a vlastní trefě Bova, dvě minuty před koncem vrátil po snížení Immobileho nováčkovi dvoubrankový náskok Icardi.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:
Boloňa - Palermo 3:0 (22. Gilardino, 44. Gabbiadini z pen., 48. Diamanti z pen.), Catania - Chievo 2:1 (51. a 85. Almirón - 90.+3 Andreolli), Fiorentina - Bergamo 4:1 (42. a 45.+2 Aquilani, 5. Gonzalo Rodríguez, 49. Toni - 33. Bonaventura), Inter Milán - Cagliari 2:2 (10. Palacio, 82. vlastní Astori - 43. a 66. Sau), Siena - Pescara 1:0 (31. Valiani), Udine - Parma 2:2 (9. Di Natale, 50. Pereyra - 46. Marchionni, 89. Palladino), Sampdoria Janov - FC Janov 3:1 (16. Poli, 36. vlastní Bovo, 88. Icardi - 73. Immobile).