Juventus - Parma 2:0Juventus zahájil obhajobu titulu v italské lize výhrou s Parmou

Turín

Fotbalisté Juventusu vstoupili do italské ligy výhrou 2:0 nad Parmou. V rozmezí čtyř minut druhého poločasu zařídili obhájci titulu vítězství Stephan Lichtsteiner a Andrea Pirlo.

Fotbalisté Juventusu Turín oslavují ligovou výhru nad Parmou

Juventus mohl jít do vedení už po půl hodině, ale chilský záložník Vidal neproměnil penaltu. Hráči "Staré dámy" si spravili chuť po přestávce. V 54. minutě otevřel skóre švýcarský krajní bek Lichtsteiner po ideální nahrávce letní ghanské posily z Udine Asamoaha. Chvíli poté pojistil vedení záložník Pirlo, po jehož trestném kopu však podle opakovaných záběrů zřejmě nepřešel míč plným objemem brankovou čáru.

Fiorentina otočila zápas s Udine a díky dvěma zásahům Stevana Jovetiče vyhrála 2:1. Hosté vedli od 28. minutě po trefě Maicosuela, černohorský útočník nejprve v 67. minutě vyrovnal a pak v nastaveném čase rozhodl.