Monza - Inter 1:5Inter Milán vyhrál v italské lize v Monze a upevnil si vedení

Inter Milán vyhrál ve 20. kole italské fotbalové ligy v Monze 5:1 a upevnil si vedení v tabulce. Po dvou gólech vítězů dali Turek Hakan Calhanoglu a Argentinec Lautaro Martínez. Obhájce titulu z Neapole sice zvítězil doma nad Salernitanou 2:1 gólem v šesté minutě nastavení, ale na šestém místě ztrácí na začátku druhé poloviny soutěže na lídra Serie A propastných dvacet bodů.

Útočník Interu Milá Lautaro Martínez slaví gól.

Inter je jediným týmem soutěže, který v této sezoně ještě nikdy neprohrával v poločase, a ani tentokrát si to nepokazil. Už během úvodní čtvrthodiny vstřelil dvě branky. Argentinský mistr světa Martínez to v čele tabulky střelců dotáhl už na 18 zásahů. Domácí Pessina z penalty jen zmírnil krutost prohry.

Neapol byla už tři kola bez vítězství a vedení začalo shánět posily. V týdnu projevilo zájem o Antonína Baráka z Fiorentiny. Ani zápas s poslední Salernitanou nezačal dobře. Hosty poslal pod Vesuvem do vedení Candreva povedenou střelou z dálky přesně do šibenice, ale v závěru prvního poločasu Politano z penalty vyrovnal. Domácím chyběl nejlepší střelec Osimhen, který je s Nigérií na mistrovství Afriky. V nastavení ho zastoupil kosovský obránce Rrahmani.

Nováček z Janova je už pět zápasů bez porážky, ale proti Turínu chtěl víc než jen bezbrankovou remízu. Hosté však mají s 18 inkasovanými góly jednu z nejlepších obran v lize a čisté konto udrželi. David Zima se na tom nepodílel, zůstal na lavičce.

Verona porazila v zápase týmů ze spodních pater tabulky Empoli 2:1. Náskok uhájila i poté, co byl vyloučen Slovák Duda, který během pěti týdnů uviděl červenou kartu už podruhé.

20. kolo italské fotbalové ligy:
FC Janov - FC Turín 0:0
Neapol - Salernitana 2:1 (45.+2 Politano z pen., 90.+6 Rrahmani - 29. Candreva)
Hellas Verona - Empoli 2:1 (3. Djurič, 56. Ngonge - 64. Žurkowski)
Monza - Inter Milán 1:5 (68. Pessina z pen. - 12. z pen. a 60. Calhanoglu, 14. a 84. z pen. Martínez, 88. Thuram).