Lazio Řím - Juventus 1:0Igor Tudor zažil s Laziem vítěznou premiéru, jeho svěřenci porazili Juventus. Fiorentina padla s AC

Fotbalisté AC Milán v italské lize zvítězili na hřišti Fiorentiny 2:1 a upevnili si druhé místo v tabulce. Na vedoucí Inter, který má zápas k dobru, ztrácejí jedenáct bodů a na třetí Juventus už mají šestibodový náskok, protože turínský velkoklub prohrál v Říme s Laziem 0:1. Neapol doma nestačila na Bergamo a po prohře 0:3 se jí vzdálily pohárové příčky.

Fotbalisté Lazia Řím se radují z branky v zápase s Juventusem

Fiorentina před zápasem uctila památku zemřelého generálního manažera Joea Baroneho. Poprvé změnil skóre necelé dvě minuty po přestávce Loftus-Cheek. Po nápadité přihrávce patou od Leaa se Angličan prosadil pošesté v sezoně. Vedení „Rossoneri“ ale trvalo pouhé tři minuty. Po chybě v rozehrávce se z rychlého kontru trefil Duncan.

Nerozhodný stav ale také vydržel jen chvíli. Už za tři minuty Reijndersovu průnikovou přihrávku převzal Leao, utekl obráncům, obešel gólmana Terracciana a skóroval do prázdné branky. Domácí, za něž až v 88. minutě nastoupil Antonín Barák, byli do konce utkání lepší týmem, ale brankář Maignan milánského favorita několika zákroky podržel.

V Říme rozhodl zápas o výhře Lazia ve třetí nastavené minutě Marušič. Na lavičce domácích si vítěznou premiéru připsal nový trenér Igor Tudor. Jeho protějšek Massimo Allegri absolvoval v Serii A 500. zápas v roli kouče.

Neapol naopak poprvé od únorového příchodu trenéra Francesca Calzony v lize prohrála a Lazio ji vystřídalo na sedmém místě. Atalanta zvítězila po čtyřech zápasech a na šesté příčce, která jako poslední zaručuje účast v evropských pohárech, má čtyřbodový náskok.

Neapoli v ofenzivě chyběl Chviča Kvaracchelija, jenž se po historickém postupu Gruzie na mistrovství Evropy zotavuje ze svalového zranění. Domácí hráči před utkáním poklekli na jedno koleno na protest proti rasismu. Šlo o reakci na to, že Italská fotbalová federace v týdnu kvůli nedostatku důkazů nepotrestala obránce Interu Francesca Acerbiho, jenž v nedávném utkání údajně rasisticky urazil neapolského obránce Juana Jesuse. Acerbi tvrzení brazilského hráče popírá.

Bergamo poprvé udeřilo ve 26. minutě zásluhou Mirančuka. Ruský záložník pak těsně před přestávkou posunul před vápnem míč na Scamaccu, jenž střelou z hranice vápna zvýšil. Dvě minuty před koncem zápasu upravil na konečných 3:0 střídající Koopmeiners. V pěti elitních evropských ligách nastřílel ze záložníků v této sezoně více gólů než Koopmeiners (11) pouze Bellingham z Realu Madrid (16).

Kouč slovenské reprezentace Calzona vedl Neapol v šesti ligových utkáních, z nichž dvě vyhrál, třikrát remizoval a nyní poprvé prohrál.