Hellas Verona - Empoli 2:1Rozjetý Barák znovu udeřil, slaví pátý gól v sezoně. Zima pomohl k výhře Turína

Záložník Antonín Barák vstřelil v dohrávce 13. kola italské fotbalové ligy pátý gól v sezoně, v nastavení potom Veroně pomohl i přihrávkou na vítěznou branku k domácí výhře 2:1 nad Empoli. Český reprezentant navázal mimo jiné i na reprezentační gól z přípravného utkání s Kuvajtem (7:0) a nyní se dělí o desáté místo v tabulce střelců. V týmu Hellasu je druhý za autorem devíti gólů Simeonem.

Antonín Barák z Verony se raduje z branky

V duelu dosavadních sousedů v tabulce si Barák ve 49. minutě naběhl na centr náhradníka Lazoviče a hlavičkou z hranice penalty zlomil bezbrankový stav. Hosté vyrovnali zhruba o čtvrt hodiny později zásluhou Romagnoliho, ale dělbu bodů odmítl v první nastavené minutě po Barákově přiťuknutí tečovanou střelou z úhlu Tameze.

Hellas vyhrál doma popáté za sebou a posunul se na deváté místo s dvoubodovou ztrátou na pohárové pozice. Empoli je o tři body a tři příčky zpět, dostal se před ně FC Turín, který porazil 2:1 Udine.

Ve vítězném týmu odehrál posledních dvacet minut reprezentační obránce David Zima, který v italské lize nastoupil poprvé od počátku října a po pěti zápasech strávených celých na lavičce.