Čejka sahal po prvním vítězství, po kolapsu skončil mimo desítku

PEBBLE BEACH

Golfista Alex Čejka bude dál čekat na své premiérové vítězství na americkém okruhu PGA Tour. Na turnaji v Pebble Beach se mu sice tradičně dařilo, ale loňské desáté místo zopakovat nedokázal. Po dvojnásobném double-bogey na posledních dvou jamkách dokonce vypadl z pořadí deseti nejlepších a skončil až jednadvacátý.

Americký golfista D. A. Points

Vítězem tradičního měření sil, které se hraje systémem pro-am, se stal čtyřiatřicetiletý Američan D.A. Points, jenž vyhrál s náskokem dvou ran před Hunterem Mahanem. O jeho první výhře na PGA Tour rozhodl eagle, který zaznamenal na pětiparové patnáctce.

"Pebble Beach je jedno z nejproslulejších míst v Americe, kde se hraje golf. Vyhrát tady je opravdu splněný sen," řekl Points, jenž získal šek na 1,116 milionu dolarů. "Jsem tak vděčný za tuhle příležitost," dodal poté, co si připsal i výhru v hodnocení soutěže profesionálů s amatéry, v níž mu dělal partnera známý americký herec Bill Murray.

Čejka nevstoupil do finálového kola vůbec špatně, v jednu chvíli ztrácel na vedení dokonce jedinou ránu. Na 13. a 15. jamce ale po bogey klesl a sedmnáctka a osmnáctka ho přišly ještě víc draho. Skvěle rozehraný turnaj tak nakonec pro něj skončil umístěním v třetí desítce. V průběžném pořadí FedEx Cupu se rodák z Mariánských Lázní posunul na 53. pozici.