Golfista Finau vyhrál turnaj Mexiko Open, druhý Rahm vydělal rekordní sumu

Americký golfista Tony Finau vyhrál turnaj Mexiko Open. První titul v sezoně si připsal s náskokem tří ran před světovou jedničkou a obhájcem loňského prvenství Španělem Jonem Rahmem.

Tony Finau přebírající trofej za vítězství v Mexiko Open.

"Věděl jsem, že mě čeká tuhý boj. Rahm je jednička žebříčku, je teď nejlepší na světě," citovala agentura Reuters Finaua, který loni v Mexiku skončil za španělským soupeřem se ztrátou jedné rány druhý.

Finau si za šestý titul v kariéře odnesl prémii 1,4 milionu dolarů. Rahmovi druhé místo vyneslo 839.300 dolarů a postaral se díky tomu o nový rekordní výdělek v jedné sezoně na okruhu PGA.

Celkem vítěz letošního turnaje Masters v probíhajícím ročníku získal už 14.462,840 dolarů. Dosavadní rekord patřil loňskému šampionovi z Augusty Scottiemu Schefflerovi, který v roce 2022 vydělal 14.046,910 dolarů.

Golfový turnaj Mexico Open série PGA Tour v Vallartě (par 71, dotace 7,7 mil. dolarů):