Golfista List se při 206. startu na PGA Tour dočkal prvního titulu

Americký golfista Luke List vyhrál v rozstřelu na dodatečné jamce turnaj v San Diegu a ve 37 letech při 206. startu v kariéře na okruhu PGA vybojoval premiérový titul. V play off předčil krajana Willa Zalatorise, s kterým měl po čtyřech kolech na kontě shodně 273 úderů. S výkonem o ránu horším skončili na děleném třetím místě tři hráči včetně současné světové jedničky Johna Rahma ze Španělska a bývalého prvního hráče světa Jasona Daye z Austrálie.

Luke List vyhrál v sedmatřiceti letech PGA Tour poprvé.

List se ve finálovém kole Farmers Insurance Open propracoval do čela z 19. místa. Na začátku dne přitom ztrácel na průběžné lídry Zalatorise a Daye pět úderů, do hry o vítězství se ale brzy zapojil poté, co od třetí do šesté jamky zaznamenal čtyři birdie v řadě.

"Tvrdě jsem pracoval na svém patování, to bylo to, co mě roky brzdilo. Dneska jsem to krásně sehrál na první devítce a i na té druhé jsem zahrál spoustu kvalitních ran," pochvaloval si List. Play off my vyšlo lépe než před čtyřmi lety při Honda Classic v Palm Beach Gardens, kde rozstřel prohrál s jiným krajanem a pozdější světovou jedničkou Justinem Thomasem.

Golfový turnaj Farmers Insurance Open série PGA Tour v San Diegu (par 72, dotace 8,4 milionu dolarů)