Kim Ču-hjong jako první golfista od Woodse má dva tituly ve 20 letech

Korejský golfista Kim Ču-hjong vyhrál turnaj Shriners Children's Open a jako první od úspěchů Tigera Woodse v roce 1996 získal na PGA Tour dva tituly ještě před 21. narozeninami. V Las Vegas Kim Ču-hjong vyhrál se skóre -24 a náskokem tří ran před dvojicí Američanů Patrick Cantlay, Matthew NeSmith.

Korejec Kim Ču-hjong po výhře na turnaji Shriners Children's Open.

Dvacetiletý Korejec během čtyř kol v Las Vegas nezahrál jediné bogey, tedy jamku na jednu ránu nad par. Před nedělním finále se dělil o vedení s Cantlaym, ale čtvrtý hráč světového žebříčku se na poslední jamce dopustil triplebogey.

"Na osmnáctce jsem měl teda velké štěstí, to nebudu lhát. Patrick hrál úžasně a bylo mi ctí s ním bojovat. Hraju teď hodně stabilně," cenil si korejský golfista, jenž ovládl druhý turnaj PGA Tour z posledních čtyř startů. V srpnu dominoval na Wyndham Championshipu v Greensboro.

"Je to něco neskutečného. Ještě před pár měsíci jsem neměl v USA žádný status a teď jsem dvojnásobným vítězem na Tour a přirovnáván k Tigerovi. Připadám si jako pětileté dítě v Disneylandu," řekl Kim Ču-hjong. V žebříčku poskočí na 15. místo a bude nejlepším asijským hráčem.

Golfový turnaj Shriners Children´s Open série PGA Tour v Las Vegas (par 71, dotace 8 milionů dolarů):
1. Kim Ču-hjong (Korea) 260 (65+67+62+66)
2. Cantlay 263 (67+67+60+69) a NeSmith 263 (68+66+63+66)
4. Hoge (všichni USA) 264 (63+72+65+64), Pereira (Chile) 264 (67+63+67+67) a Kim Song-hjon (Korea) 264 (65+69+64+66)