Scottovi spadl titul v Jersey City do klína, Woods finále protrpěl

Všichni okolo dělali první poslední, aby mu spadl titul do klína. A Adam Scott nebyl proti. Australan, jenž v dubnu ovládl Masters, překvapivě zvítězil i na The Barclays, prvním turnaji čtyřdílného fedexcupového play off. Scott sice odehrál pohodové kolo bez jediného bogey za 66 ran, ale o titul se měli rvát jiní. "Abych pravdu řekl, nemohu tomu uvěřit," komentoval Scott. "Zahrál jsem dobré kolo a dostal se do hry, ale nevěřil jsem, že bych mohl mít nějakou šanci. Nakonec to vyšlo."

Australský golfista Adam Scott

Scott už byl v klubovně a spolu s caddiem Stevem Williamsem čekal, jak si povedou jeho soupeři. Po rozehrávce po titulu sahal Justin Rose, který ale po neproměněném puttu na vítězství selhal, a bogey kvůli následnému trojputtu ho poslalo z kola ven. "Nedovedu si vysvětlit, co se stalo. Netuším, proč jsem ten putt neproměnil," drbal si pak Rose hlavu.

Po deseti jamkách měl náskok dvou ran Kevin Chappel, který v sobotu stanovil nový rekord hřiště (62 ran). Jenže pak se jeho hra sesypala, na dalších sedmi jamkách zahrál sedm nad par a zakončil finále se skóre 76 ran.

Woods statečně bojoval s bolestí zad. Po první devítce umazal tři rány, po obrátce ale přišly chyby pramenící ze zdravotních problémů. Nejvíce bolela ta na pětiparové třináctce – minul fairway a byl rád za bogey. Další ránu ztratil na patnáctce a zdálo se, že je po všem. Jenže Tiger zabojoval, na šestnáctce a sedmnáctce připsal birdie a útočil na něj i na závěrečné jamce. Jeho obtížný putt ale zůstal jen pár centimetrů před jamkou.

Poslední šanci vyvolat rozehrávku měl Gary Woodland, který útočil prakticky na každé ze tří závěrečných jamek, jenže při puttech ze tří metrů mu vždy chyběl jen kousek. Litovat mohl drajvu do vody na třináctce, kvůli čemuž si zapsal bogey na jamce, kde jiní skórovali. Právě tam přišel o vedení v turnaji.

Scott celkově druhý za Woodsem

Scott díky vítězství nasbíral 2500 fedexcupových bodů, což ho posunulo na druhé místo průběžného pořadí za Tigera Woodse. Přiblížil se tak pohádkovému pokladu v podobě desetimiliónové prémie pro vítěze celého poháru.

"Je to jiné hrát hodinu a půl před těmi nejlepšími. Kluci v posledních flightech byli celý den pod tlakem, já byl ve větší pohodě," soudil Scott. "Vím, jak se cítí. Když jste pod tlakem, vše je obtížnější, každá jamka, každý úder pak hraje klíčovou roli."

Woods, Woodland a Rose se seřadili na druhém místě spolu s Kanaďanem Grahamem DeLaetem, který v neděli zahrál nejlepší výsledek dne v podobě 65 ran. DeLaet se posunul na deváté místo pořadí pro Presidents Cup jen týden před uzávěrkou nominací, což mu dává velkou šanci proniknout do mezinárodního týmu.

Největší zájem novinářů byl v neděli kromě Scotta upřen k Woodsovi. Hlavní otázka dne zněla, zda bude hrát na druhém turnaji play-off FedExCupu. Woods prohlásil, že jeho start na Deutsche Bank Championship v Bostonu je zatím "hypotetický". "Právě jsem skončil a mé pocity teď nejsou úplně nejlepší," svěřil se Tiger přímo na hřišti v interview pro CBS Sports.

Golfový turnaj The Barclays v Jersey City - první díl finálové série FedEx Cup (dotace 8,000.000 dolarů, par 71):