Znojmo - Poruba 2:0Hokejisté Poruby padli ve Znojmě, Vsetín překvapivě prohrál ve Frýdku-Místku

Hokejisté Poruby podlehli v 36. kole první ligy na ledě předposledního Znojma 0:2, ale stále si drží v čele tabulky náskok 20 bodů před druhým Vsetínem. Valaši neuspěli na hřišti dvanáctého Frýdku-Místku a prohrál 1:5. Před třetím Prostějovem, který doma zvítězil nad poslední pražskou Slavií 4:0, mají už jen tříbodový náskok.

Radost hokejistů Poruby

Znojmo navázalo na sobotní výhru na Slavii. Skóre otevřel až v čase 49:31 v přesilové hře Tomáš Svoboda a pojistku přidal čtyři sekundy před koncem při power play do prázdné branky Jan Hruška. Brankář Dominik Groh udržel díky 24 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Poruba neuspěla po sérii sedmi vítězství.

Vsetín utrpěl třetí porážku za sebou. Frýdek-Místek získal mezi 7. a 14. minutou vedení 3:0. Přesilovou hru využil David Klimša a další branky přidali Oskar Haas a Nico Geidl. Potom se ještě dvakrát prosadil polský útočník Kamil Walega. Před polovinou utkání využil početní výhodu pěti proti třem a v 47. minutě v klasické přesilovce zvýšil na 5:0. Čestný úspěch hostů zaznamenal dánský obránce Mads Larsen. Domácí dosáhli na druhou výhru z posledních pěti utkání a poslední Slavii unikli na rozdíl čtyř bodů.

Prostějov bodoval posedmé v řadě a popáté z toho vyhrál. Brankář Jaroslav Pavelka pochytal všech 21 střel a zaznamenal druhou nulu v ročníku. Slavia vyšla potřetí za sebou naprázdno a ztrácí na Znojmo tři body.

Loňský šampion první ligy Zlín nenavázal na poslední tři domácí výhry a podlehl Litoměřicím 3:4 po samostatných nájezdech. Sedmí Berani vedli 2:0 a 3:1, ale v čase 58:19 vynutil prodloužení Pavel Kordule. V nájezdech se za hosty prosadili Fin Markus Korkiakoski a Filip Kuťák, zatímco za Zlín jen Zdeněk Čáp.

Ztráty Litoměřic využil Sokolov, který doma zdolal Přerov 3:1, a posunul se o skóre na páté místo. O šesté výhře Baníku z posledních osmi zápasů rozhodl v čase 52:28 Martin Osmík. Výsledek pečetil v závěru Daniel Vrdlovec, který také asistoval u vítězné trefy. Zubři nenavázali na poslední dvě vítězství a prohráli posedmé z uplynulých devíti duelů.

Po sérii tří porážek uspěl podruhé za sebou Kolín, který před vlastním publikem porazil čtvrtou Třebíč 2:1 a posunul se na 9. místo před Přerov. V 51. minutě otočil výsledek Stanislav Vrhel. Třetí vítězství za sebou oslavila ve svém azylu v Pelhřimově Jihlava, která vyhrála nad Pardubicemi B 3:2 po samostatných nájezdech. Oba góly Jihlavy v základní hrací době dal Tomáš Harkabus a v rozstřelu rozhodl Tomáš Havránek.

36. kolo první hokejové ligy:
Sokolov - Přerov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 1. V. Tomeček, 53. Osmík, 59. Vrdlovec - 6. Cubo. Rozhodčí: R. Svoboda, Zubzanda - Beneš, Maňák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 585.
Jihlava - Pardubice B 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 2. a 8. Harkabus, rozhodující sam. nájezd T. Havránek - 14. Lichtag, 23. Kaplan. Rozhodčí: Skopal, Petružálek - L. Sýkora, Teršíp. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 320.
Kolín - Třebíč 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Ouřada, 51. Vrhel - 9. J. Ondráček. Rozhodčí: Horák, Micka - Maštalíř, Pěkný. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 712.
Prostějov - Slavia Praha 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Fronk, 18. L. Forman, 30. T. Jáchym, 49. Kubeš. Rozhodčí: Grygera, Šico - Bezděk, Zídek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 819.
Zlín - Litoměřice 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 1. Paukku, 18. D. Kindl, 31. Köhler - 20. P. Svoboda, 50. Ton, 59. Kordule, rozhodující sam. nájezd Kuťák. Rozhodčí: Vrba, Maršálek - Mikšík, Augusta. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 1537.
Znojmo - Poruba 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 50. T. Svoboda, 60. J. Hruška. Rozhodčí: Jechoutek, Ondráček - Komínek, J. Dědek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 1210.
Frýdek-Místek - Vsetín 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 29. a 47. Walega, 7. Klimša, 10. Haas, 14. Geidl - 50. Larsen. Rozhodčí: Wagner, Kubičík - Otáhal, Peluha. Vyloučení: 10:6. Využití: 3:1. Diváci: 1019.