Vsetín - Jihlava 9:2Ostudný debakl lídra! Jihlava dostala ve Vsetíně devět gólů

Ostudný debakl 2:9 utržil lídr první hokejové ligy z Jihlavy v 27. kole soutěže na ledě Vsetína. Dukla i přes drtivou porážku zůstává v čele tabulky s šestibodovým náskokem na druhé České Budějovice, které v sobotu zvítězily v Litoměřicích 2:1 po prodloužení. Třetí Vsetín ztrácí na Motor dva body.

Hokejisté Vsetína mají po sobotě pořádný důvod k radosti.

Vsetín se do lídra soutěže pustil bez respektu a o vítězství rozhodl už po dvou třetinách, kdy měl pětigólový náskok. V závěrečném dějství se dvakrát prosadili také hosté, ostudnému debaklu však nezabránili. Dukla poznala přemožitele po devíti výhrách za sebou.

Dvěma přesnými zásahy se na jejím debaklu podíleli domácí hokejisté Antonín Pechanec a Vít Jonák, kteří shodně přidali i asistenci. Po čtyřech bodech si připsali Luboš Rob (1+3) a Ondřej Holomek (0+4).

Zaváhání prvního týmu tabulky využily České Budějovice, které se po dvou kontumacích a následné překvapivé prohře s Třebíčí vrátily na vítěznou vlnu. Duel v Litoměřicích v 62. minutě rozhodl obránce Mitchell Fillman.

Venku uspělo i páté Kladno, které stále bez Jaromíra Jágra zvítězilo 3:1 v Havířově. To Slavii venkovní duel vůbec nevyšel a na ledě Poruby prohrála po dvou trefách Ctirada Ovčačíka 1:5.

Bitva dvou celků na chvostu tabulky vyzněla až nečekaně hladce pro domácí Ústí nad Labem,, které bez větších potíží otočilo duel s Kadaní a zvítězilo 5:1. V dalších zápasech vyhrál Prostějov 4:3 v Třebíči a Frýdek-Místek přetlačil 3:1 Přerov.

27. kolo první hokejové Chance ligy:
Ústí nad Labem - Kadaň 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 16. a 53. M. Tůma, 17. L. Volf, 39. Melka, 55. Mert - 7. Kůs. Rozhodčí: J. Doležal, Zubzanda - Štofa, Kokrment. Vyloučení: 7:5, navíc L. Wolf (Ústí nad Labem) 10 min. Bez využití. Diváci: 737.
Poruba - Slavia Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 4. a 16. Ovčačík, 37. Vymazal, 55. Kanko, 56. Toman - 58. Kverka. Rozhodčí: R. Čech, Koziol - Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 328.
Frýdek-Místek - Přerov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 13. a 59. Š. Novotný, 13. Motloch - 35. M. Kratochvil. Rozhodčí: Přikryl, Cabák - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 1206.
Litoměřice - Motor České Budějovice 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. M. Kadlec - 22. Z. Doležal, 62. Fillman. Rozhodčí: Pilný, Obadal - Lukš, Coubal. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 1420.
Vsetín - Jihlava 9:2 (2:0, 3:0, 4:2)
Branky: 12. a 56. Jonák, 32. a 47. Pechanec, 5. Karafiát, 25. Frolo, 28. Teper, 50. Kucharczyk, 59. Rob - 53. Harkabus, 60. Werbik. Rozhodčí: Barek, T. Veselý - J. Novák, Pechánek. Vyloučení: 10:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4050.
Havířov - Kladno 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 54. Maruna - 21. Vampola, 40. Zikmund, 42. J. Říha. Rozhodčí: Skopal, Dědek - O. Doležal, Komínek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Diváci: 2187.
Třebíč - Prostějov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 1. Vodný, 34. L. Vágner, 57. Süss - 2. Divíšek, 25. Žálčík, 49. Dvořáček, 58. Karpov. Rozhodčí: Souček, Jechoutek - Tvrdík, Šimánek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1287.