Hlavní obsah

Velká chyba. Vsetín nemůže použít novou posilu

2. 2. 2022 17:25

Všechno je jinak. Zvučné jméno na soupisku přidat nemohli, tým Vsetína se v dnešním pokračování první hokejové ligy proti Sokolovu musí obejít bez Radka Dudy. Právě třiačtyřicetiletý matador se podle zpráv z konce měsíce stal novou posilou slavného klubu pro závěr bojů v druhé nejvyšší domácí soutěží.

Foto: https://hokejbenatky.cz

Radek Duda v dresu Benátek.Foto: https://hokejbenatky.cz

Článek

Co se přihodilo, že plán vzal alespoň prozatím za své? Klub se podle sdělení na sítích sice 31. ledna ve večerních hodinách dohodl na spolupráci s Dudou formou hostování z Benátek, ale další patřičné kroky v podobě registrace už nebyly naplněny, jak přiznává klub.

„Bohužel k dnešnímu dni jsme zjistili, že došlo k administrativní chybě, kdy po schválení hostování hráče oběma kluby a hokejovým svazem nedošlo následně k navedení hráče do seznamu hráčů našeho klubu do půlnoci 31. ledna, kdy končil přestupní termín," stojí v dnešním vsetínském prohlášení.

Duda přitom už v úterý zamířil na Valašsko a ve středu dokonce absolvoval s třetím celkem první ligy rozbruslení, po něm se ovšem dočkal nepříjemné zvěsti.

„Když za mnou lidi z klubu přišli, nejdřív jsem se lekl, co jsem zase provedl," uvedl známý bouřlivák Duda pro isport.cz. Zadoufal ovšem, že celá věc po ostudě ještě není ztracená.

V obrat věří i klub. „Tato situace nás velmi mrzí, byla to chyba, bohužel po konci přestupního termínu jsme toto pochybení již nemohli napravit. Nicméně klub se ještě pokusí požádat o možné zpětné zapsání hráče do seznamu hráčů," píše se dále v prohlášení.

Duda se na konci listopadu vrátil na prvoligový led poté, co již po sezoně 2019/20 po angažmá v Benátkách a potom v Lustenau v Alpské lize už končil kariéru.

V extralize má Duda na kontě starty za Spartu, Plzeň, Slavii, České Budějovice, Chomutov, Liberec, Karlovy Vary, Litvínov a Chomutov. Celkem 730 zápasů a 502 bodů za 214 branek a 288 asistencí. Účastník mistrovství světa z roku 2003 působil také v Kazani v KHL, Malmö, Ilvesu Tampere, Langnau či Basileji.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •