Červenka se ve Švýcarsku podílel hattrickem na demolici Langnau

Český hokejový útočník Roman Červenka nastřílel v úterý ve švýcarské lize hattrick při vysokém vítězství Rapperswilu 9:0 nad Langnau. Kapitán týmu si navíc připsal asistenci a pomohl Lakers na čtvrté místo tabulky.

Roman Červenka na archivním snímku v dresu české reprezentace.

Sedmatřicetiletý Červenka otevřel skóre zápasu 35. kola už po půldruhé minutě hry, další dva góly přidal ve druhé třetině. Shodou okolností je druhým českým autorem hattricku ve švýcarské lize ve dvou dnech, v pondělí se třikrát trefil Jan Kovář z Zugu.

Nejproduktivnější hokejista loňského mistrovství světa Červenka se díky dnešnímu výkonu posunul na šesté místo bodování ligy, ve 24 zápasech nasbíral 32 bodů za sedm gólů a 25 asistencí. Statistiku vede s 38 body Michael Špaček z Ambri.