Jan Kovář přihrál na gól a Zug vyrovnal finále švýcarské ligy

Hokejistům Zugu pod vedením kapitána Jana Kováře se podařilo vyrovnat finálovou sérii švýcarské hokejové ligy proti Curychu ze stavu 0:3 na zápasy a v neděli budou mít obhájci titulu možnost na vlastním ledě dokonat obrat. V šestém finále play off zvítězil Zug v hale rivala 2:0, Kovář se podílel asistencí na druhém gólu a posunul se do čela kanadského bodování vyřazovací fáze soutěže.

Český hokejový útočník Jan Kovář v reprezentačním dresu.

Janova bratra Jakuba v brance Curychu překonali Fabrice Herzog s přispěním domácího Justina Azeveda v první části a Grégory Hofmann v přesilovce v třetí třetině. Dalších 19 střel Jakub Kovář kryl, jeho protějšek Leonardo Genoni ale zastavil všech 36 pokusů, z toho 17 ve druhé třetině.

Jan Kovář si v play off připsal 19. bod a s bilancí 5+14 se posunul před curyšského Denise Malgina (9+9).