Vedoucí Linköping nečekaně prohrál, Tenkrát dal za Timru dva góly

STOCKHOLM

Hokejisté Linköpingu v 32. kole švédské ligy doma nečekaně prohráli 1:2 s předposledním Södertälje. Svěřenci českého trenéra Slavomíra Lenera přesto nadále zůstávají na prvním místě tabulky, jelikož druhá Frölunda v prodloužení prohrála s Timrou, o což se dvěma góly zasloužil český útočník Petr Tenkrát.

Odchovanec kladenského hokeje nejprve na začátku druhé třetiny zajistil domácím dvoubrankový náskok, jenže hosté ještě v téže třetině zápas otočili.

Dvě minuty před koncem zápasu však Tenkrát při přesilové hře srovnal po přihrávce Erica Moea, který si připsal i rozhodující gól v prodloužení.

Švédsko - 32. kolo:
Brynäs - MODO Hockey 1:2 v prodl., Djurgaarden - Lulea 3:2 v prodl., Färjestad - HV 71 2:3, Linköping - Södertälje 1:2, Skelleftea - Rögle 5:2, Timra - Frölunda 4:3 v prodl. (za domácí Tenkrát 2+0).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.