Hlavní obsah

Chceme titul, hlásí opět Sparta. Představila nové dresy i „last dance“ haly v Holešovicích

7. 9. 2023 16:29

Stává už se to jakýmsi předsezonním koloritem. Hokejová Sparta poslední roky pravidelně vyhlašuje útok na titul, jenže čekání na první mistrovský pohár od roku 2007 stále ne a ne ukončit. Ani letošní léto není u pražského kubu, který prošel velkou obměnou nejen v kancelářích, ale i na střídačce s příchodem kouče Pavla Grosse, výjimkou.

Nové dresy HC Sparta PrahaVideo: HC Sparta Praha

 
Článek

„Sparta nemůže mít za cíl čtvrtfinále, naopak musí myslet na ty nejvyšší příčky. Týmů, které půjdou po poháru, bude třeba šest, a my jsme jedním z nich, Respektujeme sílu všech ostatních, ale budeme se snažit, abychom na konci byli nejlepší my. Snad jsme se poučili z minulé sezony,“ připomíná nový šéf sportovního úseku klubu Tomáš Divíšek, někdejší extraligový hráč, letošní čtvrtfinálové vyřazení s pozdějšími šampiony z Třince.

„Pro mě je cíl jasný - pomoct týmu, abychom vystoupali až na vrchol a vyhráli titul,“ přidává se útočník Michal Řepík, jenž už pátou sezonu v řadě bude nosit na dresu kapitánské céčko.

Spartu během letní přestávky posílili obránci Mozík s Irvingem a útočníci O. Najman, Chlapík, Lajunen a Kestner. Tým naopak opustili zadáci M. Jandus, Warg, Polášek a forvardi Simon, Vauhkonen, bratři Thorellové, D. Kaše, Dvořáček, Přibyl, Tomášek a Safin.

V přípravě mužstvo vyhrálo všech šest přípravných zápasů, generálka na extraligu ho čeká v pátek proti Liberci. Do nejvyšší soutěže vstoupí přesně o týden později doma proti Českým Budějovicím.

„Výsledky v přípravě jsou dobré pro hlavy hráčů a sebevědomí. Nebudeme se ale dívat jen na výsledky, ale i na to, co jsme v zápasech udělali dobře a to, co příště uděláme líp. Vždycky je co zlepšovat a touto cestou chceme jít. Výsledky jsou dobré, ale to pro nás nejsou důležité. Chceme se neustále zlepšovat,“ prohlásil Gross.

Foto: HC Sparta Praha / Jakub Pláteník

David Němeček (vlevo) a Filip Chlapík představují dresy hokejové Sparty pro sezonu 2023/24.

Na předsezonní tiskové konferenci Sparta představila nejen nové dresy (v domácích zápasech bude nastupovat oproti minulému ročníku v rudých), ale i další plány pro ročník, v němž slaví 120 let od založení.

„120 let je úctyhodné číslo a věřím, že ho uděláme speciálním pro Spartu. 120letá historie musí vzbuzovat respekt nejen uvnitř klubu, ale i vně. Nechceme ale, aby 120 let historie bylo svazující, jde nám hlavně o budoucnost. Chceme být tahounem v celém hokejovém prostředí a jít ostatním příkladem. Kromě úspěchu A-týmu budeme klást velký důraz na výchovu malých pražských hokejistů,“ tvrdí nový generální ředitel Sparty Petr Vosmík a s ohledem na mladé hokejisty připomíná nově vzniklou osu hokejové spolupráce mezi ní Litoměřicemi a Letňany.

Návrat legend ve Sportovní hale FortunaVideo: HC Sparta Praha

U příležitosti oslav 120. výročí uspořádá Sparta 9. prosince ve Sportovní hale v Holešovicích speciální zápas svých legend proti těm československého hokeje.

„Ve Sportovní hale vyhrála Sparta šest titulů. Bude to takový hokejový last dance haly, která nejen každému sparťanovi musela přirůst k srdci,“ těší se Jakub Dlouhý, člen představenstva HC Sparta Praha zodpovědný za marketing a komunikaci klubu.

Za Spartu nastoupí ve speciálních černých dresech s velkým logem „120“ na hrudi třeba Jaroslav Hlinka, Jiří Hrdina či Jiří Vykoukal, do výběru československých legend přislíbili účast například Patrik Eliáš, Milan Jurčina a Ondřej Pavelec.

V minulé sezoně Pražané vytvořili domácí rekord v návštěvnosti, když na jejich domácí zápasy chodilo v O2 areně v průměru 10 837 fanoušků. Lépe na tom v evropských ligách byl jen Bern, Kolín nad Rýnem, Curych a Eisbären Berlín.

„Naším ambiciózním cílem pro novou sezonu je posunout se mezi tři nejnavštěvovanější kluby v Evropě,“ dodává Dlouhý.

Reklama