Csaplárova past nesklapla. Ukázali jsme sílu, radoval se liberecký Najman

Střeleckou formu si načasoval v pravý čas! Liberecký útočník Adam Najman se v prvním předkole play off proti Kometě Brno trefil už ve čtvrtém extraligovém zápase v řadě. Ten poslední gól v přesilové hře v závěru druhé třetiny byl zatím nejdůležitější. Přinesl cennou výhru 4:3.

Autor čtvrté branky Adam Najman z Liberce se raduje se spoluhráčem.

„Obrovskou zásluhu na mém gólu má Láďa (Šmíd) s Rosou (Rosandičem), kteří mě před brankou našli. Jen jsem puk tečoval a se štěstím propadl do branky," popsal 21letý útočník branku, díky které se Bílí Tygři ujali v sérii vedení 1:0 na zápasy.

První třetinu jste odehráli skvěle, ale ve druhé náskok rychle ztratili a najednou prohrávali. Co se stalo?

Vstoupili jsme do zápasu parádně. Vedli jsme 2:0, ale druhá třetina nám celkem dost nevyšla. Nebyla z naší strany dobrá, prohráli jsme ji 1:3.

Zleva Adam Klapka z Liberce, Radek Kučeřík z Brna a Dávid Gríger z Liberce.

V čem byl problém?

Pouštěli jsme je do přečíslení. Nevím, zda oni zvedli pohyb nebo jsme si trošku mysleli, že už je po zápase. Potvrdilo se, že se hokej hraje na šedesát minut a jsme rádi, že jsme to otočili. Ukázali jsme, že máme sílu. Jsme rádi, že jsme první zápas vyhráli a zítra pokračujeme.

Jak velkou roli hráli v nelehké situaci po ztrátě náskoku zkušení hráči jako Šmíd a Jelínek?

Ti se vždy na střídačce ozvou a řeknou, abychom byli v klidu a pokračovali, protože zápas trvá šedesát minut. Nepoložili jsme se a otočili a ukázali sílu našeho týmu. Doufám, že to takhle půjde dál.

Navíc Šmíd i připsal asistenci u třetího i vítězného gólu.

To je prostě super! Jak se vrátil do kabiny, tak se od té doby naše hra zvedla. Je to lídr, jak má být.

Co musíte v sobotním zápase zlepšit především?

Nemůžeme jim nechávat tolik přečíslení, protože je dokázali využít. Plus musíme být disciplinovaní a nebýt vylučovaní.