Dynamo uspělo na ledě posledního při nájezdech a jde do čela. Brno přemohlo Vítkovice, Hradec Spartu

Hokejisté Pardubic ve 12. kole extraligy vyhráli v Litvínově 1:0 po nájezdech a jdou do čela tabulky před Vítkovice. Ty neuspěly v Brně, podlely 1:2. V Plzni zvítězila Mladá Boleslav 2:1 po nájezdech. Kladno si poradilo s Budějovicemi 2:1, Liberec prohrál s Karlovými Vary 3:4 po nájezdech a Hradec zvítězil nad Spartou 3:2.

Hráči Brna se radují. Zleva Jakub Flek, Tomi Sallinen, Marek Ďaloga, autor gólu Radek Koblížek a Kim Strömberg.

Bitvu na ledě posledního Litvínova ozdobila především přehlídka skvělých zákroků brankářů Mateje Tomka a Dominika Frodla.

Bezgólové utkání nerozhodlo ani prodloužení. Vítěznou trefu v samostatných nájezdech zaznamenal hostující útočník Tomáš Zohorna.

Brňané vyhráli čtvrtý domácí duel za sebou. Oba góly Komety dal Radek Koblížek, za hosty snižoval ve třetí třetině Peter Krieger. Ostravané neuspěli po třech předchozích vítězných vystoupeních.

Velkým tématem zápasu byl návrat Petera Muellera na brněnský led. Americký útočník působil v Kometě čtyři roky, v sezoně 2020/21 opanoval jako první cizinec kanadské bodování extraligy a po letošním letním přestupu do Vítkovic hrál dnes poprvé proti bývalým spoluhráčům. Na ledě strávil téměř 24 minut, čtyřikrát vystřelil na branku a asistencí se podílel na jediném gólu svého týmu.

Po zápase sklidil Mueller ovace brněnského publika, které na čtyři společné roky nezapomnělo.

Zleva Peter Mueller z Vítkovic a Andrej Kollár z Brna.

Hradečtí na domácím ledě poprvé od prosince 2019 porazili pražskou Spartu.

Soupeř sice v utkání 12. extraligového kola vyrovnal nepříznivý stav 0:2, ale na branku Kellyho Klímy z 52. minuty už odpověď nenašel. Pražané tak vyšli naprázdno podruhé za sebou.

Boleslavští si v Plzni připsali třetí výhru z posledních čtyř venkovních utkání. Domácí Indiáni sice po první třetině díky trefě Sebastiána Maláta vedli, ale hosté dokázali ve druhé části zásluhou Pavla Kousala vyrovnat.

Po bezbrankové třetí třetině a prodloužení jim dva body zajistil v sedmé sérii rozhodujícím nájezdem znovu nejproduktivnější hráč Bruslařů Kousal.

Karlovarští vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. Tým Energie tak zvládl páté ze sedmi vystoupení v arénách soupeřů. Liberec bodoval i v jedenáctém utkání v sezoně, podruhé za sebou však nezvládl nájezdy a v tabulce je pátý. Bílí Tygři měli na dosah třetí tříbodové vítězství v ročníku, v čase 59:27 však při závěrečné power play vyrovnal hostující Tomáš Bartjes a v nájezdech vystřelil Energii bod navíc Jiří Černoch.

V souboji trápících se týmů vyhrálo Kladno 2:1 a ukončilo sérii šesti porážek. Motor neuspěl podeváté za sebou a klesl na předposlední místo tabulky. Rytíři zápas rozhodli dvěma góly v přesilových hrách. Vítěznou branku dal Adam Brodecki, jenž se trefil v soutěži poprvé.

Oba týmy nasadily do zápasu hosty z prvoligové Jihlavy, za České Budějovice nastoupil čtyřicetiletý Čachotský, za domácí o 19 let mladší Brož.

Bílí Tygři Liberec - Energie Karlovy Vary 3:4 SN
Branky: 10. Filippi, 35. Faško-Rudáš, 59. Ordoš - 34. T. Rachůnek, 46. O. Beránek, 60. Bartejs, rozhodující nájezd Černoch
Mountfield Hradec Králové - Sparta Praha 3:2
Branky: 5. Jergl, 12. Kevin Klíma, 53. Kelly Klíma - 31. Řepík, 42. M. Forman