Hlavní obsah

Fantastický výkon, chválil Modrý svůj tým po první výhře. Netuší, zda na pozici hlavního kouče Komety setrvá

28. 9. 2023 12:36

Brněnští hokejisté na pátý pokus už zabrali a vybojovali premiérové tři body v novém extraligovém ročníku. Kometa zdolala před svými fandy České Budějovice hladce 4:0 a odlepila se z posledního místa v tabulce.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Motor České Budějovice 4:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

 
Článek

„Odehráli jsme velmi dobrý zápas před vynikajícím publikem. Kluci si ověřili, že cesta, kterou jsme si nastavili, funguje. Přesvědčili se, že když dělají na ledě všechno tak, jak mají, tak budou odměněni bodovým ziskem,“ tvrdil spokojený Jaroslav Modrý, který se po rezignaci Patrika Martince posunul na pozici hlavního kouče Komety.

Pro výkon svého mužstva tentokrát našel jen slova chvály. „Dobře jsme bruslili, dohrávali jsme souboje a byli jsme hlavně ve druhé třetině produktivní,“ zamlouvalo se mu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno - České Budějovice 3:0 (35. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Už na posledních dvou trénincích před utkáním s Motorem viděl Modrý na svých hráčích zcela jinou energii než dosud. „I proto jsem věřil, že je jen otázka času, kdy už konečně zvítězíme. Velkou zásluhu na naší výhře má výborný brankář Furch, který v první třetině ještě za bezbrankového stavu vychytal v tutovce budějovického Ordoše. Tým tím neskutečně podpořil,“ vyzvedl Modrý výkon gólmana.

Cení si, jak se jeho hráči vyrovnali se situací, která kolem Komety v uplynulých dnech nastala a vyvrcholila Martincovým odchodem. „Byl to docela šok, který museli vstřebat. Postavili se k tomu správně. Dobře věděli, jak na tom v tabulce jsme, a o co hrajeme. Zareagovali fantastickým výkonem,“ těší Modrého.

Sám zatím netuší, zda bude jeho mise v roli prvního trenéra hokejistů Brna jen dočasná nebo trvalá. Majitel klubu Libor Zábranský se nechal slyšet, že ve hře je několik variant včetně příchodu zahraničního kouče.

„Moc jsme se o tom nebavili. Řekl mi, ať pracuju. Snažím se dělat svoji práci co nejlíp a nestarám se o to, co neovlivním,“ tvrdí Modrý.

Byl prý imunní vůči všemu, co se o dosavadní výsledkové a herní krizi Brňanů v poslední době napsalo. A nebylo toho málo. „Vůbec jsem se nezajímal o to, co o nás kdo píše nebo říká. Mojí jedinou starostí bylo, abychom konečně začali hrát dobrý hokej. Snad jsme na správné cestě,“ věří.

Reklama