Hlavní obsah

Finskému obrovi návrat do Boleslavi i přes gól zhořkl. Jako obránce zkoušel Michigan

25. 9. 2023 14:51

Dal gól, tradičně podporoval ofenzivu, ale ani Alex Lintuniemi trápení hokejistů Komety nezlomil. Brno padlo také ve čtvrtém duelu sezony. Finský 192 centimetrů vysoký obr byl při prohře 3:6 na ledě Mladé Boleslavi pořádně vidět. Chtěl se ukázat v dobrém světle tam, kde strávil dvě úspěšné sezony a svým stylem i projevem se zapsal do srdcí boleslavských fanoušků.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Finský obránce Alex Lintuniemi proti Boleslavi zkoušel michiganskou fintu.Video: Tipsport Extraliga / BPA

 
Článek

V Bruslařském klubu už dobře ví, že z pozice beka se nebojí vyrazit dopředu. To teď Lintuniemi ukazuje i v Brně. „Je to můj styl,“ připustil 28letý rodák z Helsinek.

Dostával se do šancí, v závěru korigoval skóre, ve druhé třetině se dokonce pokusil o Michigan. Za brankou si nabral puk na čepel, ale k překonání gólmana Novotného mu kousek chyběl. „Bylo to blízko. Doufám, že už se mi brzo povede,“ vykládal.

Nenajdete moc obránců, kteří by tuhle fintu trénovali. Příliš často se totiž za soupeřovu branku nedostanou. Lintuniemi je ale hračička. „Dvakrát jsem ho zvládl na tréninku, ale v zápase zatím ne. Už jako mladší jsem si hodně hrál s pukem a sledoval, jak ostatní tuhle parádu předvádějí,“ podotkl dlouhovlasý Fin.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC KOMETA BRNO Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas na stadionu bývalého týmu si užíval. Během utkání s úsměvem debatoval s bývalými spoluhráči i krajany v boleslavském dresu. A vlídně ho přijali i domácí fanoušci. „Moc jim děkuju. Bylo hezké zase slyšet z ochozů své jméno. Strávil jsem tu krásné dva roky a zamiloval jsem si to tady,“ svěřil se Lintuniemi.

Jinak však moc důvodů k radosti neměl. Z hry Komety muselo být hostujícím příznivcům do pláče. Například dvouminutová přesilovka pět na tři v poslední třetině přinesla jen totální zmar bez jediné šance. Naopak Středočeši využili hned čtyři početní výhody. „Znovu jsme nehráli dobře. Je to frustrující. Ale musíme zůstat pozitivní a snad to brzy prolomíme,“ doufá obránce.

Kometě nepomohl ani nečekaný konec trenéra Patrika Martince, který po třetí porážce rezignoval. „Vůbec jsme nevěděli, co se děje. Přišel v sobotu ráno do kabiny a oznámil nám to. Jsme z toho opaření. Byli jsme hozeni do vody a plaveme,“ postěžoval si kapitán Martin Zaťovič.

Krizi se podle něj nedaří zlomit i kvůli přemíře snahy. „Chceme až moc, z toho vznikají chyby. Odskakují nám puky, asi z nervozity. Musíme to prolomit sami, soupeř nám body nedá,“ uvědomuje si zkušený útočník.

Naopak v Boleslavi je teď o dost veseleji. Zelenobílí rovněž prohráli první dva duely v sezoně, ale z dalších dvou utkání si odnesli pět bodů. „Dost jsme je potřebovali,“ uznal centr Tomáš Fořt.

Na vysoké výhře se podílel dvěma góly v početních výhodách. „První přesilovková lajna fungovala výborně, ta naše trochu skřípala. Udělali jsme nějaké změny a vyšlo to,“ pochvaloval si Fořt. „Branek moc nedávám, a tak jsem rád za každou trefu,“ dodal.

Reklama

  2 : 1 Hradec Králové - Sparta 2 : 1 dohráno
20231130T18 : 00:00+0100
Hradec Králové vs. Sparta
Hradec Králové vs. Sparta
Hradec Králové
Sparta
  2 : 1 Pardubice - Vítkovice 2 : 1 dohráno
20231130T18 : 00:00+0100
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice
Vítkovice
  Třinec - České Budějovice dnes 17 : 00
20231201T17 : 00:00+0100
Třinec vs. České Budějovice
Třinec vs. České Budějovice
Třinec
České Budějovice
  Plzeň - Mladá Boleslav dnes 17 : 30
20231201T17 : 30:00+0100
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň
Mladá Boleslav
  Kladno - Litvínov dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Kladno vs. Litvínov
Kladno vs. Litvínov
Kladno
Litvínov
  Olomouc - Liberec dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Olomouc vs. Liberec
Olomouc vs. Liberec
Olomouc
Liberec
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •