Vítězná série Motoru a Vítkovic skončila, Plzeň nespasili ani noví trenéři. Co je s mistrem?

Dosavadní vítězné tažení českobudějovických hokejistů v úvodu sezony Tipsport extraligy skončilo. V pátečním duelu nechal Motor všechny body v Mladé Boleslavi po prohře 1:5 a vinou horšího skóre přepustil vedoucí pozici Olomouci (už ve čtvrtek porazila Spartu 4:0). Hattrickem se vysoké výhře Bruslařů podílel Ondřej Najman. Stejný střelecký kousek se povedl (v letošním ročníku už podruhé) pardubickému Tomáši Zohornovi a Dynamo slaví další vítězství, tentokrát 4:1 v Plzni. V dalších zápasech 3. kola prohrál mistrovský Třinec doma s Karlovými Vary 1:2, Litvínov s Libercem 2:3 po samostatných nájezdech, Kladno zvítězilo v Brně 3:1 a Hradec Králové udolal Vítkovice 3:2 po samostatných nájezdech a ukončil dosavadní vítěznou mini šňůru soupeře.

Zleva Tomáš Šmerha z Boleslavi, brankář Dominik Hrachovina a Jan Štencel (oba z Českých Budějovic).

Třinec v roli obhájce titulu tápe a v tabulce mu patří s jediným bodem z devíti možných až dvanáctá pozice. Přitom proti Varům se Ocelářům dlouhodobě daří, vyhráli 18 z 21 předchozích duelů, naposledy 7:0.

Tentokrát však ztroskotali na skvělém Vladislavu Habalovi, který pochytal 38 pokusů domácích a významně přispěl k premiérové výhře západočeského týmu v tomto ročníku. Vítězství vystřelil hostům ve druhé třetině Ondřej Beránek.

Motor má tři výhry, neboť si v úterý předehrál zápas 4. kola proti Litvínovu (6:3), ale v Mladé Boleslavi režíroval Najman první prohru jihočeského týmu v ročníku. Po třech nahrávkách si připsali obránce Pavel Pýcha a další útočník Pontus Aberg.

Vítkovice neztratily v úvodních dvou zápasech v Litvínově a s Plzní ani bod, pod výhry se čtyřmi góly uvedla letní posila Mueller. Na ledě vítěze základní části z poslední sezony v Hradci se však americké posily gólově neprosadily, přesto hosté vyrovnali pět sekund před koncem základní hrací doby zásluhou Robertse Bukartse na 2:2 a vynutili si prodloužení. V něm gól nepadl a v samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí.

Litvínov dostal v úterý na jihu Čech šest branek a podlehl i v pátek Liberci, ale urval alespoň první bod po prohře 2:3 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři tak vyhráli i potřetí za dva body. To Plzeň zůstává nadále bez zisku a klesla na samé dno tabulky. Nepomohla jí ani výměna trenérů, při níž Václava Baďoučka a Miloše Říhu nahradili Petr Kořínek s asistentem Františkem Bombicem. Jak se dávají góly ukázal Indiánům Tomáš Zohorna a Pardubice slaví už třetí výhru, ale první za plné tři body.

Tomáš Zohorna z Pardubic slaví jeden ze svých tří gólů.

Brno zahájilo sezonu jako na houpačce, po domácím vítězství 6:1 nad Karlovými Vary podlehla Kometa v Českých Budějovicích 2:6. A v pátek v tomto trendu pokračovala. Kladenští Rytíři si góly rovnoměrně rozdělili po jednom v každé třetině a po dvou porážkách v prodloužení poprvé v sezoně vyhráli. O úspěchu hostí rozhodl ve 34. minutě Martin Procházka, výsledek pečetil gólem do prázdné branky v 60. minutě Jakub Klepiš.

Hokejová Tipsport extraliga - 3. kolo:
Třinec - Karlovy Vary 1:2
Branky: 28. Hrehorčák - 7. Hladonik, 35. O. Beránek
Plzeň - Pardubice 1:4
Branky: 53. Hrabík - 9., 31. a 59. T. Zohorna, 26. Vála
Litvínov - Liberec 2:3 po samostatných nájezdech
Branky: 4. A. Kudrna, 28. M. Sukeľ - 10. a rozhodující sam. nájezd Flynn, 21. Štibingr
Mladá Boleslav - České Budějovice 5:1
Branky: 16., 34. a 47. O. Najman, 13. J. Stránský, 53. D. Šťastný - 23. M. Hanzl
Hradec Králové - Vítkovice 3:2 po samostatných nájezdech
Branky: 9. McCormack, 41. F. Pavlík, rozhodující sam. nájezd Lev - 23. Lakatoš, 60. Roberts Bukarts
Brno - Kladno 1:3
Branky: 8. Kollár - 7. Zikmund, 34. Martin Procházka, 60. Klepiš
Předehráno: Olomouc - Sparta 4:0