Kladno i díky Jágrovi bleskově rozhodlo! Růžičkovi návrat do Hradce zhořkl

Ani s Vladimírem Růžičkou na střídačce neukončili hokejisté Litvínova mizérii proti Hradci Králové. V utkání 28. kola Tipsport extraliga prohráli 2:3 a se soupeřem padli už podesáté v řadě. Olympijskému vítězi a světovému šampionovi Růžičkovi, který na východě Čech předchozí necelé dvě sezony působil, tak návrat zhořkl. Mountfield se po úspěchu přiblížil lídrovi z Třince, který měl v úterý volno, na pět bodů. V dalších zápasech zvítězila Sparta v Karlových Varech 5:4 v prodloužení, Vítkovice zdolaly České Budějovice 4:2, Kladno porazilo Mladou Boleslav 2:1, Pardubice vyhrály v Olomouci 4:1 a Plzeň ve Zlíně 2:1. Zápas Liberce s brněnskou Kometou je na programu až ve středu (od 18:00).

Trenér Litvínova Vladimír Růžička.

Litvínov patří k oblíbeným soupeřům Hradce, k ukončení černé série nepomohl Severočechům při svém prvním návratu do míst svého předešlého angažmá ani trenér Růžička. Přitom začátek měli hosté skvělý, hned po 47 vteřinách po úvodním vhazování otevřel skóre zápasu Estephan.

Za stavu 2:1 pro hosty ve druhé třetině však tentýž hráč neproměnil trestné střílení a Mountfield tvrdě trestal. Ještě do konce prostřední části hry otočil skóre po trefách Janka a Oksanena a hosté odjeli domů s prázdnou.

Kevin Klíma z Hradce Králové (uprostřed) střílí gól. Vlevo je Uvis Janis Balinskis z Litvínova a brankář hostů Denis Godla.

Plzeň potvrdila v utkání s posledním celkem tabulky roli favorita. Západočeši porazili Berany i podruhé v sezoně a udrželi třetí místo v tabulce. Čisté konto brankáři Svobodovi pokazil až zkraje třetí třetiny v přesilovce Honejsek, ale na vyrovnání už domácí nedosáhli.

Sparta si v Karlových Varech dlouho držela dvougólový náskok, ale v závěrečné třetině o něj během 46 sekund po trefách Plutnara a Vondráčka přišla. Bod navíc vystřelil Pražanům v čase 64:40 kapitán týmu Michal Řepík a Sparta si připsala třetí výhru v řadě.

Ani návrat Davida Krejčího do sestavy Olomouci v souboji s Pardubicemi k bodům nepomohl, prohrála potřetí v řadě. Hvězdný útočník se sice podílel na gólu Jana Káni, pro Hanáky šlo však jen o čestný úspěch. Dynamo po třech porážkách zabralo, dva góly vítězů zaznamenal útočník Patrik Poulíček.

Zleva Dalibor Řezníček z Olomouce, Adam Musil z Pardubic a brankář Olomouce Jan Lukáš.

Vítkovice i podruhé v sezoně vyzrály na České Budějovice. Motoru nestačil ani dvougólový náskok po gólech Lukáše Pecha, ve druhé třetině o něj přišel a v posledním dějství rozhodl o výhře Ridery dvěma trefami Dominik Lakatoš. Vítkovičtí si připsali čtvrté vítězství v řadě a tři body je posunuly na 6. místo tabulky.

Kladenští Rytíři inkasovali v Chomutově jako první, ale díky dvěma brankám během 17 sekund utkání otočili. Vítězný gól dal na začátku 36. minuty útočník Ladislav Zikmund po asistencích Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance. Kladenští vrátili hostům porážku 0:3 z Mladé Boleslavi z prvního zápasu sezony a poslednímu Zlínu odskočili na rozdíl 11 bodů.

Hokejová Tipsport extraliga - 28. kolo:
Zlín - Plzeň 1:2
Branky: 46. Honejsek - 3. Blomstrand, 35. Kantner
Karlovy Vary - Sparta 4:5 v prodloužení
Branky: 31. Flek, 36. O. Beránek, 52. Plutnar, 52. T. Vondráček - 2. T. Pavelka, 24. R. Horák, 34. E. Thorell, 37. Strnad, 65. Řepík
Vítkovice - České Budějovice 4:2
Branky: 48. a 59. Lakatoš, 29. Lindberg, 40. L. Krenželok - 13. a 18. Pech
Olomouc - Pardubice 1:4
Branky: 12. J. Káňa - 49. a 55. Poulíček, 4. A. Musil, 38. Camara
Kladno - Mladá Boleslav 2:1
Branky: 35. Račuk, 36. Zikmund - 25. P. Kousal
Hradec Králové - Litvínov 3:2
Branky: 22. Kevin Klíma, 35. Jank, 38. Oksanen - 1. Estephan, 22. Stříteský