Kolo plné prodloužení! Mistr ztratil body, Mountfield zkrotil Bílé Tygry a je znovu druhý

Nevídaně vyrovnané souboje přineslo 46. kolo hokejové Tipsport extraligy! Hned pět ze sedmi zápasů včetně čtvrteční předehrávky Plzně s Pardubicemi (3:4 PP) dospělo k rozhodnutí až v prodloužení či v samostatných nájezdech. Mistr z Třince nechal dva body v Českých Budějovicích (5:4 PP), Vítkovice udolaly Kladno 2:1 PP, Litvínov podlehl Zlínu 3:4 v prodloužení a brněnská Kometa padla s Karlovými Vary 1:2 dokonce až v nájezdech. A to ještě Olomouc zvítězila v Mladé Boleslavi nejtěsnějším rozdílem 3:2. Jediným přesvědčivým vítězstvím 6:2 skončil duel Hradce Králové s Libercem. Mountfield se díky němu znovu propracoval na druhé místo tabulky před Pardubice.

Zleva Matyáš Filip z Kladna, brankář Daniel Dolejš a Patrik Koch z Vítkovic.

Královéhradečtí ztratili tři zápasy v řadě, čtvrtý už by byl sezonním maximem. To však Mountfield nedopustil. Ke slovu pustil soupeře až v závěrečné třetině za rozhodnutého stavu 5:0. Liberec hrál před tím naposledy 18. ledna v Brně, další duely si však Severočeši s ohledem na epidemiologickou situaci a nemocné hráče ve svém kádru odložili.

Rovněž Kometa se vrátila na extraligový led po deseti dnech, během nichž byla v karanténě. Energie si podruhé za sebou vynutila prodloužení a později dokonce i nájezdy, v nichž byla nakonec úspěšnější. Vítězný gól vstřelil teprve 17letý junior Dominik Rymon.

České Budějovice nejenže nesebraly obhájcům titulu Třinci za pět posledních vzájemných zápasů ani bod, ale čtyřikrát po sobě jim nedaly ani gól. Čekání na gólovou radost se domácím protáhlo už na více než 257 minut, ale v pátek prokletí dokonale zlomili. Oceláři sice dvakrát dotáhli náskok domácích, ale v prodloužení rozhodl v čase 64:17 útočník Jakub Valský a čtyři zápasy trvající vítězná série úřadujících šampionů skončila. Přesto stále vévodí tabulce s šestibodovým náskokem před Hradcem.

Vítkovice porazily Kladno ve všech třech zápasech této sezony shodně po boji 2:1, tentokrát až v prodloužení. V 62. minutě vstřelil vítězný gól Ridery zkušený Rostislav Marosz.

Litvínov si v souboji se Zlínem dlouho hýčkal naději vrátit se zpátky do první dvanáctky, která si zahraje vyřazovací boje o titul. Ještě v 51. minutě vedli Severočeši 3:1, ale poslední tým tabulky předvedl dechberoucí finiš. Dvěma trefami poslali Berani zápas do proloužení a v něm v čase 61:51 jim vystřelll bonusový bod navíc útočník Darek Hejcman. Díky tomu snížil poslední Zlín odstup na čtrnácté Kladno na 13 bodů.

Andrej Kudrna z Litvínova před brankářem Zlína Liborem Kašíkem.

Hanáci ukončili v Mladé Boleslavi sérii čtyř porážek, během nichž získali jen bod. K vítězství 3:2 jim pomohly i dva góly vstřelené v početní výhodě.

Hokejová Tipsport extraliga - 46. kolo:
České Budějovice - Třinec 5:4 v prodloužení
Branky: 22. a 35. M. Hanzl, 9. Vondrka, 12. Koláček, 65. Valský - 17. Hrňa, 29. Martin Růžička, 31. Chmielewski (z trest. střílení), 43. Roman
Litvínov - Zlín 3:4 v prodloužení
Branky: 20. a 49. P. Zdráhal, 7. Balinskis - 35. Zabusovs, 52. Mallet, 53. Ferenc, 62. Hejcman
Hradec Králové - Liberec 6:2
Branky: 7. Kelly Klíma, 19. McCormack, 27. Lev, 38. Jergl, 44. Ščerbak, 58. Smoleňák - 52. Filippi, 59. Derner
Předehráno ve čtvrtek: Plzeň - Pardubice 3:4 pp