Jágr při návratu bodoval! Kladno ale s Pardubicemi prohrálo. Sparta po rekordní sérii nájezdů slaví

Ve šlágru středečního programu 28. kola hokejové extraligy porazila druhá Sparta třetí Třinec 2:1 po rekordní sérii nájezdů. Vedoucí Pardubice tak navýšily náskok v čele tabulky na osm bodů, protože porazily 4:3 Kladno, v jehož dresu si odbyl premiéru v této sezoně Jaromír Jágr. Liberec veze z Hradce Králové výhru 5:2 a svého soupeře vystřídal na čtvrté příčce. Stejný bodový zisk jako Bílí Tygři má i pátý Litvínov, který ale doma prohrál po nájezdech s Plzní 2:3. České Budějovice doma smetly Olomouc 4:0. Brněnská Kometa podlehla v Karlových Varech 2:3 v prodloužení. Sport.cz nabízí ke všem zápasům exkluzivně video u všech klíčových momentů a celkové sestřihy.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Pardubice - Kladno, Jaromír Jágr po 243 dnech nastoupilVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Videogalerie ze zápasu Třinec - Sparta

Sparta porazila mistrovský Třinec v této sezoně i potřetí, ale znovu se nerozhodlo v normální hrací době. Pražané se ujali vedení zásluhou Jakuba Konečného ve druhé třetině, v závěru třetí části ale dokázal Třinec srovnat zásluhou Tomáše Kundrátka. Duel dospěl až do rekordní série nájezdů, v nichž se prosadili na straně domácích i mladíci Ondřej Haas a Petr Sikora. Drama však rozhodl ve prospěch Sparty v sedmnácté sérii svojí druhou trefou v rozstřelu Roman Horák.

Pardubice zůstávají v této sezoně v soubojích s Kladnem bodově stoprocentní. Nic na tom nezměnil ani návrat legendárního Jaromíra Jágra, jenž nastoupil do soutěžního zápasu poprvé od 21. dubna. Rytíři sice dokázali i díky Jágrově asistenci srovnat na ledě extraligového lídra z 0:3 na 3:3, o výhře favorita však následně rozhodl v oslabení Matej Paulovič. Kladnu tak dál patří předposlední příčka s šestibodovým náskokem na Mladou Boleslav.

Videogalerie ze zápasu Pardubice - Kladno

Hradec Králové před reprezentační pauzou bodoval pětkrát po sobě, z toho čtyřikrát zvítězil, jenže doma proti Liberci tvrdě narazil. Bílí Tygři vyhráli potřetí za sebou a navíc potvrdili, že venku se jim v poslední době daří. Z šesti venkovních zápasů vyhráli popáté s plným bodovým ziskem. V brace domácích si odbyl nepříliš úspěšnou premiéru gólman Eetu Laurikainen.

Videogalerie ze zápasu Hradec Králové - Liberec

České Budějovice slavily šestou tříbodovou výhru v řadě na domácím ledě. Čisté konto proti Olomouci uhájil brankář Dominik Hrachovina, který si navíc připsal asistenci. Hanáci nevyužili ani pětiminutovou přesilovku při vyloučení Michala Gulašiho, jenž musel po hrubém faulu předčasně do kabin, a po pondělním výprasku v Pardubicích utrpěli další vysokou porážku.

Videogalerie ze zápasu České Budějovice - Olomouc

Pátý Litvínov sice před reprezentační přestávkou utnul sérii pěti porážek výhrou na ledě lídra z Pardubic, doma se však musel sklonit před Plzní. Škoda zápas na severu Čech otočila, ale osm sekund před koncem přišla v oslabení o výhru. Tu ale nakonec vybojovala v samostatných nájezdech, v nichž rozhodl o vítězství 3:2 svým druhým gólem v utkání Ondřej Matýs. Dvakrát se trefil i domácí kapitán Ondřej Kaše. Indiáni slaví čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů a v tabulce okupují jedenácté místo.

Videogalerie z zápasu Litvínov - Plzeň

Desáté Karlovy Vary už téměř měsíc čekají na plný bodový zisk, ale doma dokázaly porazit brněnskou Kometu alespoň v prodloužení. Hrdinou Energie se stal Vít Jiskra, který v čase 63:56 rozhodl a navíc asistoval u obou předchozích branek domácích. Aktuálně osmá Kometa na západě Čech zakončila sérii čtyř venkovních utkání, kterou začala výhrou 6:1 v Liberci, z následných tří zápasů však vytěžila už jen bod v Karlových Varech.