SESTŘIH: Třinec krůček od semifinále! Motor ale mistra pořádně potrápil

Hokejisté Třince jsou jeden zápas od postupu do semifinále. S Českými Budějovicemi si poradili i ve třetím utkání, i když na jejich ledě se na výhru pořádně nadřeli. Motor se totiž dokázal poprvé ve čtvrtfinálové sérii play off extraligy prosadit, dotáhl manko z 1:3, ovšem rozhodující zásah na 4:3 zařídil v 51. minutě svým druhým gólem v duelu slovenský útočník Ocelářů Libor Hudáček. Série pokračuje v pátek od 17:30 znovu na jihu Čech.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Oceláři Třinec 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bezbrankový stav trval jen necelých šest minut. A byl to Třinec, který šel do vedení i potřetí v sérii. Libor Hudáček nahodil kotouč o zadní mantinel, přebruslil obránce Štencela, u puku byl jako první a z úhlu ho pověsil nad Hrachovinovo rameno.

České Budějovice - Třinec 0:1 (6. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Štěstí v neštěstí měl o chvilku později domácí útočník Jakub Valský. Ten se obětavě vrhl do dělovky Adama Smithe, která ho zasáhla do hlavy. Trefila však jen helmu, jež náraz výrazně ztlumila, Valský přesto musel být na střídačce ošetřován.

České Budějovice - Třinec, Valský schytal dělovku pukem do helmyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 10. minutě se Jihočeši dočkali prvního gólu v sérii a srovnali skóre. Adam Kubík zůstával trestuhodně dlouho osamocený před brankou, od Přikryla obdržel krásnou zadovku a ranou z první propálil Marka Mazance.

České Budějovice - Třinec 1:1 (10. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři však následně dostali možnost přesilové hry, kterou v samotném závěru využili. David Cienciala obdržel pas na pravý kruh a propálil Hrachovinu mezi betony.

České Budějovice - Třinec 1:2 (15. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O necelé dvě minuty později se Třinec radoval znovu. Miloš Roman vypálil z levé strany, puk mířil mimo branku, do sítě si ho však smolně srazil domácí kapitán Milan Gulaš.

České Budějovice - Třinec 1:3 (17. M. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ovšem už za 24 vteřin České Budějovice odpověděly a snížily na 2:1. Jáchym Kondelík odvedl skvělou práci za brankou a připravil gólovou střelu z pravého kruhu pro Milana Gulaše, který tak odčinil svůj smolný vlastňák nejlépe a nejrychleji, jak mohl.

České Budějovice - Třinec 2:3 (18. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kvůli problémům s ledem se o pár minut zdržel start druhé třetiny. Už v první části se hra na chvíli přerušila, před startem té druhé se Dominiku Hrachovinovi nezdál led v jeho brankovišti.

České Budějovice - Třinec, přerušení kvůli problémům s ledemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po prodloužené pauze utkání pokračovalo a neustála ani přestřelka. Ve 26. minutě Mazanec neudržel Přikrylovu ránu a z pohotové dorážky druhým gólem srovnal Adam Kubík.

České Budějovice - Třinec 3:3 (26. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned vzápětí nastala opravdu kuriózní situace. Domácí Doudera a hostující Voženílek, ještě v minulé sezoně spoluhráči, si po vzájemném souboji do sebe zamotali brusle a ani s pomocí čárového sudího Davida Kloučka se od sebe dlouhé desítky vteřin nedokázali oddělit.

České Budějovice - Třinec, Doudera a Voženílek si do sebe zahákli brusleVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině nejdřív Třinec neproměnil velké šance, ale v 51. minutě si vzal vedení zpět. Libor Hudáček si našel puk po vlastní střele a bekhendem doklepl kotouč za přesunujícího se Hrachovinu.

České Budějovice - Třinec 3:4 (51. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě mohl třinecké vítězství pojistil Marko Daňo, kterého v samostatném úniku fauloval Filip Přikryl. Slovenský útočník tak dostal šanci na reparát, jenže trestné střílení neproměnil. Trefil jen připraveného Hrachovinu. Mrzet ho to však nemuselo, jelikož Třinec těsný náskok uhájil a slaví třetí vítězství v sérii.

České Budějovice - Třinec, trestné střílení třineckého DaňaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové Tipsport extraligy - 3. zápas
Banes Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Kubík (F. Přikryl, Pech), 18. Gulaš (Kondelík, Gulaši), 26. Kubík (F. Přikryl, Harris) - 6. L. Hudáček (Nedomlel, Mazanec), 15. Cienciala (L. Hudáček, Marinčin), 17. M. Roman (Helewka, Smith), 51. L. Hudáček (Marian Adámek, Daňo). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 0:3.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík, Štencel - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - D. Simon, Harris, Ordoš - F. Přikryl, Pech, Kubík - Valský, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.