Hlavní obsah

Hokejový Liberec neuspěl ve snaze dostat otestované diváky do hlediště

2. 4. 2021 10:49

Hokejový Liberec neuspěl ve snaze zajistit, aby semifinálové zápasy play off extraligy proti Spartě mohl přímo v aréně sledovat omezený počet otestovaných diváků. Vedení Bílých Tygrů požádalo ministra zdravotnictví Jana Blatného a hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou o udělení výjimky ze současných opatření, Svrčinová ale jejich žádost zamítla.

Foto: David Taneček, ČTK

Bílí Tygři Liberec při čtvrtfinálovém zápase play off Tipsport extraligy.

Článek

"Naše žádost byla bohužel s ohledem na současnou epidemickou situaci zamítnuta. Mrzí nás, že se v důležité fázi budeme muset opět obejít zcela bez diváků, kteří nás v domácím prostředí vždy ženou kupředu," uvedl severočeský klub na sociálních sítích s tím, že ve své aktivitě bude pokračovat. "I nadále budeme hledat cesty, jak umožnit přístup otestovaných či očkovaných - a tedy bezrizikových - fanoušků do hlediště," napsali zástupci Tygrů.

Liberečtí poslali Blatnému a Svrčinové dopis, v němž žádali o zařazení do pilotní studie projektu "Cesta ze tmy", který v minulosti zkoušeli například fotbalisté pražské Slavie v Evropské lize a nejvyšší domácí soutěži. Omezený počet fanoušků by měl do Home Credit areny povolený vstup na základě negativního výsledku PCR testu a klub byl připraven splnit i všechny další podmínky.

Semifinálové série play off extraligy odstartují v sobotu v pražské O2 areně, kde nastoupí Liberec proti Spartě, a v Třinci, kde se představí Mladá Boleslav. Liberec bude hrát v domácím prostředí 7. a 8. dubna.

Reklama

Související témata: