Hudáček řádil, blýskl se i kulišárnou: Tohle nečekal Hrách v bráně a vlastně ani já, smál se hrdina Třince

Nic jim není platné, že konečně našli v sérii recept na gólmana Ocelářů Mazance, a to hned třikrát. Hokejisté Českých Budějovic prohráli ve třetím čtvrtfinále i potřetí, tentokrát doma 3:4, a už v pátek může Třinec slavit postup do semifinále. Zejména díky Liboru Hudáčkovi.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

České Budějovice – Třinec, Hudáček zařídil výhru Ocelářů třemi bodyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off: 3. zápas České Budějovice - Třinec1/12

Ve druhém duelu přihrál 33letý útočník na obě branky úřadujících mistrů, ve čtvrtek vstřelil dva góly včetně toho rozhodujícího v 51. minutě za stavu 3:3 a navrch přidal asistenci.

Velkou kulišárnu ukázal Hudáček už v šesté minutě při úvodním gólu. Vysílení spoluhráči jeli střídat, on nahodil puk za branku Hrachoviny, dojel si ho a parádně ho poslal pod horní tyčku svého někdejšího spoluhráče z Liberce.

České Budějovice – Třinec 0:1 (6. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

„I já jsem původně chtěl jít vystřídat, nakonec jsem ale zkusil něco vymyslet. Pěkně se to podařilo. Hrách v bráně to určitě nečekal a vlastně já taky ne, že mi zakončení takhle vyjde,“ usmíval se rodák z Levoči bezprostředně po zápase do kamery ČT.

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Oceláři Třinec 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Motor však na jeho trefu brzy odpověděl, Kubíkův zásah byl tím prvním pro Motor v sérii. Po téměř 130 minutách hry! Domácí pak znovu dokázali zlikvidovat náskok Ocelářů, dokonce dvoubrankový. Jenže z velkého tlaku ve druhé třetině víc nevytěžili. „Dostávali jsme se i do tutových šancí a gólů jsme měli dát víc. Sice hodně střílíme, ale ne a ne nám to tam padnout. Mazanec sice nevidí, ale vůbec netrefujeme bránu. Všechno kolem tyček,“ zoufal si dvougólový střelec Jihočechů Adam Kubík.

A tak si 10 minut před třetí sirénou vzal slovo opět Hudáček, jenž závar před Hrachovinou ukončil přesným bekhendem. „Nebyl to od nás ideální výkon, ale našli jsme cestu, jak vyhrát. Poučili jsme se z nepovedené druhé třetiny a tu třetí odehráli přesně tak, jak by to měl udělat vítězný tým,“ těšilo Hudáčka.

České Budějovice – Třinec 3:4 (51. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

„Ukázal, že je opravdu kvalitním hráčem, jenže my nemůžeme dostávat blbé góly po vlastních chybách. Třinci jsme to darovali,“ štvalo Kubíka.

Třinec tak už v pátek může slavit 15. úspěšně zvládnutou sérii v play off v řadě. „Musíme ale pokračovat přesně tak, jak jsme ve čtvrtek skončili,“ ví Hudáček, že výpadek z druhé třetiny by Motor, který Oceláře ve všech zápasech série přestřílel, mohl příště potrestat.

České Budějovice – Třinec, Doudera a Voženílek si do sebe zahákli brusleVideo: Tipsport Extraliga / BPA

„Hrozí nám konec sezony, musíme sebrat všechny síly a konečně vyhrát,“ burcuje Kubík.