Hlavní obsah

Kometa zná trest za rasistické urážky Lakatoše

31. 3. 2023 15:33

Předseda disciplinární komise hokejové extraligy Viktor Ujčík udělil Kometě pokutu ve výši 30 tisíc korun. Brněnský klub pyká za rasistické urážky svých fanoušků, kterých se dopustili v pondělním šestém zápase čtvrtfinálové série play off s Vítkovicemi na adresu útočníka Dominika Lakatoše, jenž má romský původ.

Rasistické útoky v extralize? Vadí mi, že nikdo s tím nic nedělá, stěžuje si novinář v pořadu PříklepVideo: Sport.cz

 
Článek

„Brněnští fanoušci během zápasu pokřikovali na hráče Vítkovic Dominika Lakatoše s úmyslem ho urazit," rozhodl Ujčík na základě videozáznamu z utkání, po kterém Ostravané slavili postup do semifinále, a informací ředitele extraligy Martina Loukoty.

„Lakatoš se v průběhu zápasu nedopustil žádné provokace vůči divákům, či příznivcům domácího klubu, nebyl původcem žádného konfliktu a žádným způsobem nedal záminku k urážení," doplnil Ujčík.

Šéf disciplinárky i vedení soutěže věří, že udělená pokuta bude pro funkcionáře klubů výstrahou, přispěje k vylepšení etických standardů na extraligových stadionech a urážky podobného typu se nebudou opakovat.

Loukota ve středu, až dva dny po incidentu, kterému se věnoval i podcast Sport.cz Za mantinelem a odsoudil ho, prohlásil, že chování brněnských fanoušků nelze přecházet bez povšimnutí. „Chceme vyslat jasný signál, že takové projevy netolerujeme a fanoušci si snad uvědomí, že je třeba respektovat všechny aktéry utkání i protihráče," prohlásil Loukota.

„Brněnský klub se od chování svých fanoušků distancoval a přijal opatření, která měla urážkám předejít. Nicméně nedokázal si to pohlídat a nese tak zodpovědnost za jejich chování v hledišti," dodal Loukota.

Reklama