Mikliš ze Sparty obdržel trest za zákrok do hlavy Kašeho

Hokejoví obránci Ondřej Mikliš a Aaron Irving ze Sparty dostali od disciplinární komise extraligy trest zákazu startu v jednom utkání za fauly v duelu pátečního 10. kola v Litvínově. Oba budou Pražanům chybět v dnešním domácím zápase proti Hradci Králové, do hry se mohou vrátit ve středu, kdy Sparta bude hostit také v O2 areně Karlovy Vary. O rozhodnutí disciplinární komise dnes informovala Asociace profesionálních klubů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Litvínov - Sparta, faul Mikliše na Ondřeje KašeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Mikliš ve 33. minutě zasáhl nedovoleným zákrokem ramenem do hlavy útočníka Ondřeje Kašeho. Dostal za to trest na pět minut a do konce utkání. Kaše sice na chvíli zamířil také do šatny, ale brzy se vrátil zpět na led a podílel se na vítězství Litvínova dvěma asistencemi. Irving v 53. minutě za stavu 3:2 pro Litvínov fauloval kolenem útočníka Lukáše Válka a sudí za tento zákrok kanadského beka nevyloučili.

Sedmadvacetiletý Mikliš v této sezoně sehrál za Spartu všech 10 zápasů, nebodoval a nasbíral 37 trestných minut. Stejně starý Irving, který v letech 2020 až 2022 v Litvínově působil, má na kontě z 10 utkání gól a posbíral 12 trestných minut.

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Sparta Praha 4:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Slovenští útočníci Tomáš Marcinko z Komety Brno a Adrián Holešinský z Plzně přijdou kvůli trestům o deset procent ze základního měsíčního platu za nafilmovaný pád ze čtvrtečního vzájemného duelu na západě Čech, které hosté vyhráli 2:1.

SESTŘIH: Plzeň - Brno 1:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Marcinko se ve 24. minutě skácel na led po kontaktu s útočníkem Tomášem Mertlem. Holešinský v 58. minutě upadl, když se snažil dostat do útočného pásma kolem kapitána Komety Martina Zaťoviče. Ani jeden zákrok rozhodčí neposoudili jako nedovolený a ani nevylučovali za nafilmovaný pád.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.