Motor v přípravě nasázel rakouskému soupeři sedm gólů

Hokejisté Českých Budějovic porazili v přípravě na novou extraligovou sezonu Linec vysoko 7:3. Cenného vítězství dosáhli hráči Litvínova proti Davosu, který ve švýcarském Sursee zdolali 3:0. Kometa Brno deklasovala bratislavský Slovan na jeho ledě 6:2.

Hokejisté Českých Budějovic na starším snímku.

Jihočeši po jediné výhře z úvodních pěti přípravných zápasů zvítězili podruhé za sebou, když navázali na úterní úspěch proti Brnu (5:3). Nad Lincem vedl Motor ve 12. minutě už 3:0. Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se blýskl zkušený útočník Milan Gulaš.

Litvínovští se v přípravě prezentují velmi dobrými výkony a proti Davosu si připsali již pátou výhru ze šesti zápasů. Tři góly rozložili svěřenci kouče Karla Mlejnka rovnoměrně do všech třetin. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Matúš Sukeľ, další zásahy přidali Kristaps Zile a Ondřej Jurčík. Čisté konto uhájil Šimon Zajíček.

Kometa vedla v Bratislavě nad Slovanem do poloviny zápasu 3:0 a domácí předčila nejen v základní hrací době, ale také v doplňkové sérii pěti samostatných nájezdů na obou stranách, kterou vyhrála 3:0. Karlovy Vary díky čtyřem gólům ve třetí části otočily utkání proti Sokolovu a vyhrály 4:1. Duel s prvoligovým protivníkem naopak nezvládlo Kladno, které prohrálo na ledě pražské Slavie 2:4.

Přípravná hokejová utkání:
Banes Motor České Budějovice - EHC Black Wings Linec 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)
Branky: 12. a 59. Gulaš, 7. Chlubna, 7. Harris, 26. Pech, 56. M. Hanzl, 58. Koláček - 23. a 53. Feldner, 16. Knott.
HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: 29. a 59. Žejdl, 45. Eliáš, 47. Strnad - 10. O. Bláha, 15. M. Beran.
HC Slovan Bratislava - HC Kometa Brno 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Branky: 36. Minár, 38. Török - 16. A. Zbořil, 18. Gazda, 26. Kohout, 38. K. Pospíšil, 48. Moses, 52. Kollár.
HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Branky: 40. Vracovský - 44. T. Rachůnek, 52. O. Beránek, 56. Zetterberg, 60. O. Procházka.
HC Davos - HC Verva Litvínov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), hráno v Sursee
Branky: 4. Sukeľ, 21. Zile, 43. Jurčík.