Hlavní obsah

K. Vary - Ml. Boleslav 4:3 SNNájezdy pro Energii, Trápení Bruslařů nekončí

MinutaMin. Tým Hráč Akce
6. Šťastný 0 : 1
14. Huttula 1 : 1
18. Kousal 2 : 1
18. Kousal 2 : 2
24. Gríger 3 : 2
45. Jánošík 3 : 3
65. Černoch 4 : 3
Záznam online reportáže

20. 11. 2022 18:21Aktualizováno 20. 11. 2022 18:46

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 21. kole extraligy Mladou Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech a přehráli tak Bruslaře i podruhé v sezoně. Utkání rozhodl Jiří Černoch. Energie si v jedenáctém domácím utkání připsala teprve čtvrtou výhru.

Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Hokejisté Karlových Varů se radují z brankyFoto: Slavomír Kubeš, ČTK

Článek

Úvodní desetiminutovka na ledě KV Areny patřila Středočechům, kteří se i dostali do vedení. Vyloučení Chalupy využil po pěkné kombinaci na jeden dotek Šťastný. Karlovy Vary se do hry dostaly také v početní výhodě. Ve 14. minutě, při vyloučení Pýchy, přesnou střelou z levého kruhu vyrovnal Huttula.

Následně se domácí dostali i do vedení, když se po přečíslení dva na jednoho prosadil Kružík. Západočeši se ale radovali jen 26 sekund, než po Huttulově chybě za vlastní brankou vyrovnal Kousal.

Na začátku druhé části se vyznamenal Habal při likvidaci gólové příležitosti Bicevskise. Ve 24. minutě se skóre měnilo, ale na druhé straně, když druhou přesilovou hru Západočechů prudkou střelou z úhlu využil Gríger. Po třetí obdržené brance nejistého Novotného, který až do minulé sezony úspěšně působil v Karlových Varech. v brance Středočechů vystřídal Krošelj.

Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Hokejisté Karlových Varů hostili Mladou BoleslavFoto: Slavomír Kubeš, ČTK

Ve 35. minutě po zmatcích před domácí brankou zalehl Bartejs puk na brankové čáře a rozhodčí po konzultaci s videem nařídili trestné střílení, které však Kousal neproměnil.

Ve třetí třetině se ale hostům podařilo vyrovnat, premiérovým gólem v sezoně se o to ve 45. minutě střelou těsně za modrou čárou postaral Jánošík. Když se v následujícím průběhu hry neujaly příležitosti domácího Koblasy ani hostujícího Kantnera, zápas se musel prodlužovat.

Ani jeden z týmů nedokázal rozhodnout ani v nastavené pětiminutovce, vítěze tak určily nájezdy. V nich byli úspěšnější hráči z lázeňského města, Krošelje překonali Černoch a Rachůnek. Domácí Habal neinkasoval ani jednou.

21. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. náj. (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Huttula (Rachůnek), 18. Kružík (Rulík), 24. Gríger (Rachůnek, Huttula), rozhodující nájezd Černoch - 6. Šťastný (Pláněk, Kotala), 18. P. Kousal, 45. Jánošík. Rozhodčí: Pilný, Šindel - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 2514.
Karlovy Vary: Habal - Plutnar, Huttula, Dlapa, Bartejs, Havlín, Pulpán, Bernad - Chalupa, Gríger, Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Koblasa - Kohout, Jiskra, Redlich - Kružík, Osmík, Rulík. Trenér: Bruk.
Mladá Boleslav: F. Novotný (24. Krošelj) - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, R. Jeřábek, Štich - Aberg, O. Najman, Kantner - J. Stránský, Fořt, Šťastný - P. Kousal, Závora, M. Beránek - Lunter, Bicevskis, Kotala. Trenér: Čihák.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •