SESTŘIH: Rozjetá Olomouc vyloupila Boleslav

Olomouc pokračuje v solidních výkonech. Na ledě poslední Mladé Boleslavi se Kohoutům podařilo otočit skóre a výhra 4:2 byla již jejich pátou z poslední šesti zápasů. Naopak Bruslaři opět upadají do krize a na bodový zisk čekají již tři kola.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Olomouc 2:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V 10. minutě si po kontaktu s Lantošim za brankou Olomouce přivodil nepříjemné zranění olomoucký bek Rašner. Na střídačku mu museli pomoci spoluhráč Kusko a lékař.

Mladá Boleslav - Olomouc, zranění RašneraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O čtyři minuty později rozjásal hrstku domácích příznivců Ondřej Roman a poslal Bruslaře do vedení.

Mladá Boleslav - Olomouc 1:0 (14. O. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže radost domácím vydržela pouze 75 sekund. S rychlou odpovědí přispěchal olomoucký forvard Macuh.

Mladá Boleslav - Olomouc 1:1 (15. Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 24. minutě se po pěkné přesilovkové kombinaci trefil opět Slovinec Macuh a Olomouc vedla.

Mladá Boleslav - Olomouc 1:2 (24. Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty později překvapil Růžičku zpoza branky Nahodil a Kohouti měli již dvoubrankový náskok.

Mladá Boleslav - Olomouc 1:3 (26. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 32. minutě ještě zvýraznil vedení Kohoutů Kunc a vyhnal Růžičku z branky. Toho nahradil Novotný.

Mladá Boleslav - Olomouc 1:4 (32. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nicméně Boleslav nesložila zbraně a po 39 sekundách závěrečného dějství vykřesal jiskřičku naděje přesilovkovým zásahem Skalický. To však bylo ze strany Středočechů vše.

Mladá Boleslav - Olomouc 2:4 (41. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

25. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. O. Roman (Rohdin, A. Čech), 41. Skalický (Lantoši, Järvinen) - 15. Macuh (J. Káňa), 24. Macuh (Kusko, Navrátil), 26. Nahodil (Navrátil), 32. Kunc (Navrátil, Řezníček). Rozhodčí: Hribik, Jaroš - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 2030.
Mladá Boleslav: J. Růžička (32. F. Novotný) - Gewiese, Pyrochta, Osburn, A. Čech, F. Pavlík, Jánošík, Bernad - Lantoši, Fořt, Skalický - Aaltonen, O. Roman, Rohdin - Krivošík, Järvinen, Suchý - Malínek, Závora, Dvořáček. Trenér: R. Král.
Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, T. Černý, Sirota, Švrček, Rašner, Ozols - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, Klimek - P. Musil, Macuh, J. Káňa - Anděl, Menšík, Kunc. Trenér: Tomajko.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.