SESTŘIH: Výhra Boleslavi do play off nepomohla, Ondrušek odehrál 1000. zápas za Olomouc

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v utkání předposledního 51. kola základní části extraligy Olomouc 2:0. Přes čtvrtou výhru z posledních pěti duelů ztratili Bruslaři při úspěchu Karlových Varů proti Spartě (5.1) naději na předkolo, skončí třináctí a v neděli jim sezona skončí. Góly domácích dali Vojtěch Malínek, jenž oslavil první extraligový gól, a Róbert Lantoši. Páté čisté konto v sezoně vychytal Jan Růžička. Hostující obránce Jiří Ondrušek odehrál 1000. soutěžní zápas v dresu Olomouce.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Olomouc 2:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

V první velké šanci se ocitl domácí Roman, na Sedláčka ale nevyzrál.

Mladá Boleslav - Olomouc, šance domácího O. RomanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Další příležitost měl mladoboleslavský Rohdin.

Mladá Boleslav - Olomouc, šance domácího RohdinaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Změny skóre se fanoušci dočkali až po první přestávce. Puk usměrnil mezi Sedláčkovy betony domácí Vojtěch Malínek, který vstřelil první extraligový gól při devátém startu.

Mladá Boleslav - Olomouc 1:0 (23. Malínek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tři členové ochranky přihlížejí šesti věrným fanouškům Olomouce, kteří do středočeského města přijela povzbudit svůj tým.

Mladá Boleslav - Olomouc, věrní fanoušci hostůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 35. minutě vyrobil hostující brankáře Sedláček hrubku, ale velkou šanci ale boleslavský Rohdin prováhal.

Mladá Boleslav - Olomouc, šance mladoboleslavského RohdinaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 39. minutě olomoucký Nahodil netrefil při střele puk, hokejka mu vylétla a zasáhla Lintuniemiho do tváře. Na ledě po něm zůstaly stopy krve, i proto „hříšník“ dostal trest na čtyři minuty.

Mladá Boleslav - Olomouc, krvavé zranění domácího LintuniemihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácím vyšel vstup do 3. třetiny. Róbert Lantoši nahazoval puk na branku a ten zapadl za Sedláčka.

Mladá Boleslav - Olomouc 2:0 (42. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brzy po druhém inkasovaném gólu mohl snížit olomoucký Káňa, ale zblízka na Růžičku nevyzrál.

Mladá Boleslav - Olomouc, šance hostujícího KániVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 47. minutě se radoval hostující Macuh, po coach challenge ale sudí gól odvolali.

Mladá Boleslav - Olomouc, neuznaný gól olomouckého MacuhaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

51. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Malínek (Závora, Lintuniemi), 42. Lantoši (O. Roman, Järvinen). Rozhodčí: Sýkora, Úlehla - Hnát, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 2871.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Štibingr, Lintuniemi, Vlasák - Lantoši, O. Roman, Skalický - Rohdin, Järvinen, J. Stránský - Gardoň, Hradec, Krivošík - Zvagulis, Závora, Malínek. Trenér: R. Král.
Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Mareš, Škůrek - Navrátil, Macuh, Plášek - Bambula, Anděl, Kunc - Orsava, P. Musil, Klimek - Kusko, Nahodil, J. Káňa. Trenér: Tomajko.