Pardubice si zastřílely proti Motoru. Jágr slavil narozeniny vítězstvím. Pavel vhodil buly

Hokejisté Pardubic ve 46. kole Tipsport extraligy udělali další krok k zisku Prezidentského poháru za triumf v základní části soutěže. Porazili Motor (7:3) i počtvrté v sezoně. Šest kol před koncem má Dynamo v čele stále náskok 15 bodů před Vítkovicemi. Ty porazily Olomouc 3:1. V dalších utkáních Sparta vyhrála v Karlových Varech 6:3, Hradec Králové si poradil s Litvínovem 3:0, Liberečtí udolali v prodloužení Třinec 3:2, Kladno zdolalo Mladou Boleslav těsně 2:1 a Brno vyhrálo 3:0 nad Plzní.

Hráči Pardubic se radují z druhého gólu, uprostřed Pavol Štetka z Pardubic.

Lídr extraligy Jihočechy v závěru doslova deklasoval. Hattrickem se na výhře Dynama podílel Lukáš Radil. Budějovičtí, kteří prohráli počtvrté za sebou, ještě v polovině třetí třetiny drželi nerozhodný výsledek. V posledních deseti minutách ale čtyřikrát inkasovali.

Vítkovice po čtyřech domácích porážkách nedopustily další neúspěch a zdolaly Olomouc (3:1). Rozdílový gól vstřelil v 38. minutě v přesilové hře Peter Mueller. Vítkovičtí se tak udrželi na druhém místě tabulky před Spartou.

Pražané vyhráli ve Varech (6:3) a zaznamenali tak úspěch v jedenáctém z posledních dvanácti zápasů. Dvěma góly a asistencí se na výhře Sparty podílel Jan Buchtele, v dresu Energie se dvakrát střelecky prosadil Tomáš Redlich. Zápas ve Varech zahájil slavnostním vhozením buly zvolený prezident Petr Pavel. Potlesk se při jeho proslovu mísil s pískotem.

Kometa na vlastním ledě vyhrála (3:0) počtvrté za sebou bez ztráty bodu. Plzeňští mají naproti tomu na hřištích soupeřů přesně opačnou bilanci čtyř proher bez zisku jediného bodu. Brankář Dominik Furch vychytal pátou nulu v sezoně a třetí z posledních pěti utkání. Kometa se po páté výhře ze šesti utkání posunula na devátou příčku tabulky a na osmou Plzeň ztrácí už jen dva body.

Hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr v den svých 51. narozenin oslavil zisk důležitých bodů ze souboje s Mladou Boleslaví (2:1). Díky druhé výhře z posledních tří zápasů se na posledním místě přiblížili třináctým Českým Budějovicím na rozdíl jediného bodu. V čase 58:20 zápas rozhodl v přesilové hře kanadský obránce Jake Dotchin. Bruslařský klub si připsal pátou prohru za sebou, na kluzištích soupeřů Středočeši prohráli pojedenácté v řadě.

Příklep s Dominikem HaškemVideo: Sport.cz

Hradec Králové posedmé v řadě naplno bodoval a posunul se na čtvrté místo tabulky. Mountfield zdolal Vervu (3:0) na svém ledě poosmé za sebou a potřetí v řadě bez inkasované branky. Henri Kiviaho vychytal šestou nulu v sezoně.

Liberec dovedl souboj s mistry z Třince do prodloužení, v něm rozhodl Michal Birner. Po třetí výhře za sebou jsou Bílí Tygři i nadále šestí. Severočechy nyní dělí čtyři body od Hradce Králové, který na čtvrtém místě zaručujícím přímý postup do čtvrtfinále vystřídal Oceláře. Úřadujícímu mistrovi k výhře nepomohly ani dvě branky nejlepšího střelce soutěže Marka Daňa.

Tisport extraliga
46. kolo:
Č. Budějovice - Pardubice 3:7
Branky: 4. Valský, 26. M. Hanzl, 46. Gulaš - 25., 57. a 59. Radil, 11. Vondráček, 12. Štetka, 51. Sedlák, 59. A. Musil
K. Vary - Sparta 3:6
Branky: 11. a 59. Redlich, 18. Koblasa - 29. a 46. Buchtele, 5. Forman, 12. P. Kousal, 18. G. Thorell, 45. Tomášek

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.