Je jasno. Kometa je ve čtvrtfinále, Pardubice po demolici Motoru slaví rekord

Hokejisté Komety Brno si v závěrečném 52. kole základní části Tipsport extraligy zajistili po výhře 3:2 po prodloužení nad Třincem čtvrté místo, které jim garantuje přímou účast ve čtvrtfinále. Pardubice po jasném vítězství nad Českými Budějovicemi 7:2 vytvořily se 121 body nový rekord soutěže. V dalších zápasech Kladno podlehlo Varům 1:4, Plzeň Liberci 3:6 a Sparta přehrála Boleslav 2:1. Ve zbývajících duelech vyhrál Litvínov v Olomouci 4:3 po nájezdech a Hradec Králové, který také po nájezdech uspěl ve Vítkovicích 2:1.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno-Třinec 3:2 pp (62. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Klíčovou bitvu o čtvrtfinále začala Kometa proti Třinci lépe, když se po bezbrankové úvodní třetině prosadil už po 20 sekundách té druhé Cingeľ. Euforii domácích fanoušků však zchladil o pět minut později Daňo, který srovnal na 1:1. Pořádně však domácím hráčům i fanouškům zaskočilo v 46. minutě, kdy Furcha překonal Nestrašil a obhájce titulu šel do vedení.

Krátce po polovině třetí třetiny vrátil klid na hokejky Moravanů Moses, když využil přesilovou hru. Bod Moravanům po základní hrací době stačil na jistotu čtvrtfinálové účasti, další pak domácí přidali v první minutě prodloužení, kdy se prosadil kanadský bek ve službách Komety Moro, který rozhodl o vítězství Komety 3:2.

52. kolo: Brno - Třinec

Vary přehrály Kladno

Na baráž se chystající Kladno přivítalo v posledním kole Karlovy Vary a oba týmy toho fanouškům v úvodních dvou třetinách moc nenabídly. O jedinou branku se postaral v 16. minutě hostující Kružík, který využil přesilovou hru a poslal Energii do vedení.

V závěrečné části završil dalšími dvěma góly Kružík hattrick, branku si připsal i Mikyska. Čestný úspěch Rytířů zaznamenal Procházka, na výhře Západočechů 4:1 to však již nic změnit nemohlo.

52. kolo: Kladno - K. Vary

Dynamo má nový rekord

Pardubice již před zápasem s Českými Budějovicemi měly jisté prvenství po základní části, ve hře však bylo překonání bodového rekordu, o který se Dynamo dělilo se 118 body s Libercem. Favorit však dal Jihočechům brzy najevo, kdo bude v utkání kralovat.

Vondráček a Zohorna zajistili domácím po první třetině dvoubrankový náskok, v prostřední části se pak prosadili Košťálek, Poulíček a dvakrát Sedlák, za hosty korigovali Pýcha a Ordoš, o vítězi utkání však bylo po dvou třetinách jasno. Na konečných 7:2 uzavřel skóre Mandát, Pardubice tak se ziskem 121 bodů po základní části vytvořily nový rekord.

52. kolo: Pardubice - České Budějovice

Liberec v Plzni dominoval

V naprosto jednoznačnou záležitost se proměnil duel mezi domácí Plzní a Libercem. Tygři si v úvodní části po brankách Faško-Rudáše zajistili těsný náskok, ale uragán si schovali do prostřední části. Dvakrát Flynn, Zachar, Rychlovský a Bulíř rozebrali odevzdané Indiány a po dvou třetinách vedli jasně 6:0. Domácí ve třetí třetině díky trefám Poura, Söderlunda a Indráka aspoň korigovali na konečných 6:3 pro Severočechy.

52. kolo: Plzeň - Liberec

Litvínovu výhra na čtvrtfinále nestačila

Litvínov měl v zápase na ledě Olomouce stále šanci na přímou účast ve čtvrtfinále, utkání však lépe začali Kohouti, když je v 8. minutě poslal do vedení Navrátil. Verva se poprvé prosadila ve 34. minutě utkání a pomohla jim k tomu přesilová hra, kterou využil Koblasa.

Ve třetí třetině dal Severočechům šanci na přímou účast ve čtvrtfinále Jurčík, domácí však díky Kuskovi a Orsavovi znovu otočili skóre ve svůj prospěch. Zápas poslal v 56. minutě do prodloužení Kirk. V něm branka napadla, v nájezdech pak jasně dominovali hosté, vítěznou branku si připsal David Kaše.

52. kolo: Olomouc - Litvínov

Hradec uspěl ve Vítkovicích

Nezáživné první dvě třetiny mezi Vítkovicemi a Hradcem Králové nabídly fanouškům jen jediný gól, o který se v třetí minutě postaral Zdráhal a poslal Rideru do vedení. Mountfield dokázal ve třetí třetině díky Jurglovi odčarovat Klimešovu neprůstřelnost, a o výsledku utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, rozhodující trefu si připsal Jergl.

52. kolo: Vítkovice - Hradec Králové

Sparta přetlačila Bruslaře

Sparta vstoupila do zápasu s Mladou Boleslaví mizerně, když hosty poslal už po 15 sekundách do vedení Lantoši. Pražané odpověděli až díky přesilové hře v 28. minutě, kdy Růžičku překonal Hrabík. O vítězství favorita pak rozhodl devadesát sekund před koncem Řepík.

52. kolo: Sparta - Ml. Boleslav

1.Pardubice5233865203:115121
2.Sparta Praha52326311172:119111