Magnitogorsk - Omsk 5:7Hrubec dostal pět gólů, ale Omsk vyhrál v Magnitogorsku i podruhé

Brankář Šimon Hrubec dostal ve druhém čtvrtfinále Kontinentální hokejové ligy s domácím Magnitogorskem pět gólů, přesto jeho Omsk po dvojzápase na ledě vítěze základní části vede v sérii 2:0. Avangard na páteční drtivou výhru 8:1 navázal vítězstvím 7:5 a v dalších dvou utkáních v úterý a ve čtvrtek teď bude mít výhodu domácího prostředí.

Brankář Šimon Hrubec během tréninku reprezentace

Hrubec k úspěchu obhájců titulu přispěl 25 zákroky a na rozdíl od svého protějšku Vasilije Košečkina vydržel v brance celý zápas, ačkoliv ve druhé třetině inkasoval čtyřikrát během třinácti minut. Domácí Metallurg se v této pasáži vrátil do zápasu, protože zkorigoval skóre z 1:5 a 2:6 na rozdíl jediné branky.

Obrat ale Avangard nepřipustil a v poslední minutě Arsenij Gricjuk druhým gólem v utkání zpečetil trefou do prázdné branky výsledek. Hrubce dvakrát překonal Nikita Korostěljov.