Magnitogorsk - Ufa 1:0 PPStav série 4:1Magnitogorsk udolal Ufu v prodloužení a s pražským Lvem se utká o Gagarinův pohár

Hokejisté Lva Praha se střetnou o Gagarinův pohár s Magnitogorskem. Metallurg v pátečním pátém duelu semifinále play off Kontinentální ligy porazil doma Ufu 1:0 po prodloužení a celou sérii tak vyhrál 4:1 na zápasy. Magnitogorsk je ve finále KHL poprvé, ruskou ligu předtím vyhrál třikrát.

Útočník Jan Kovář (vlevo) ve službách Magnitogorsku na tréninku české hokejové reprezentace.

Napínavý duel v Magnitogorsku ukončil v 62. minutě obránce Jaroslav Chabarov. V elitní útočné formaci Metallurgu nechyběl ani Jan Kovář, s šesti brankami a deseti asistencemi třetí nejproduktivnější hráč vyřazovací části.

Finálová série začne v pátek 18. dubna na ledě Magnitogorsku. Druhý zápas je na programu o dva dny později, výhodu domácího prostředí bude mít opět Metallurg. Následovat budou dva zápasy v pražské O2 areně (v úterý 22. dubna a ve čtvrtek 24. dubna). Pražané věří, že budou atakovat návštěvnický rekord KHL 16 317 diváků, který drží Lev z předešlé sezóny.

Série na čtyři vítězství pak případně bude pokračovat po dalších dvou dnech - v sobotu 26. dubna by hrál doma Magnitogorsk, v pondělí 28. dubna Lev a finále by skončilo nejpozději ve středu 30. dubna na ledě Metallurgu.

Oba vzájemné duely v této sezóně český tým prohrál. Doma 3:4 v prodloužení, v Magnitogorsku 2:4.