Riga - Kunlun 3:2 SNRadil se v KHL podílel na vyrovnávacím gólu Rigy osm sekund před koncem

Český útočník Lukáš Radil se v Kontinentální hokejové lize podílel na vyrovnávacím gólu Dinama Riga osm sekund před koncem třetí třetiny. Lotyšský klub v souboji nejhorších týmů Západní a Východní konference proti Kunlunu Red Star srovnal těsně před sirénou na 2:2 a poté dokonal obrat v samostatných nájezdech.

Český útočník Lukáš Radil během přípravného utkání s Ruskem.

Radil si připsal asistenci u branky obránce Reece Scarletta, jenž se na útočné modré elegantně zbavil soupeře a v čase 59:52 vyrovnal. V penaltovém rozstřelu se sice neprosadil druhý český útočník v dresu Rigy Rudolf Červený, slovenského brankáře Júlia Hudáčka ale nepřekonal ani jeden ze čtyř hostujících střelců a o druhém bodu pro Dinamo rozhodl kapitán Lauris Darzinš.

Brankář Šimon Hrubec podpořil 21 zákroky výhru mistrovského Omsku 5:1 na ledě Jokeritu Helsinky. O nulu ho připravil obránce David Sklenička, jenž půl minuty před koncem druhé třetiny vstřelil v přesilovce jediný gól domácího celku.