Hlavní obsah

Říha začal úřadovat, v Omsku skončil gólman i trenér brankářů

23. 9. 2013 19:31

Trenér Miloš Říha začal po nevydařené premiéře na střídačce hokejistů Omsku ve svém novém působišti s avizovanými změnami. V sibiřském celku dnes skončil trenér brankářů Fin Pasi Nurminen a podle ruských médií je na odchodu také finský gólman Teemu Lassila, mistr světa z roku 2011 z Bratislavy.

Foto: Petr Horník, Právo

Trenér Miloš Říha zahájil v Omsku personální změny.Foto: Petr Horník, Právo

Článek

Lassila přišel do Omsku před touto sezónou z Astany, ale v novém angažmá dlouho nevydržel. V sedmi zápasech inkasoval třicetiletý gólman 26 branek a dvakrát byl během duelů střídán. Avangard s ním v brance vyhrál jen dvě utkání v normální hrací době a jednou po nájezdech.

Na nevydařený start Omsku do sezóny doplatil finský kouč Petri Matikainen, který byl v úterý odvolán. Jeho nástupce Říha zahájil své působení nedělní porážkou 2:6 s Chanty-Mansijskem, která byla pro Avangard čtvrtou prohrou v řadě.

Český trenér po zápase prohlásil, že mužstvo čeká hodně práce a brankářský post je jedním z nejpalčivějších problémů. Na změny má čas do soboty, kdy hokejisté Omsku zahájí na ledě Spartaku Moskva sérii čtyř venkovních utkání.

Reklama

Sdílejte článek
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     
  •  
     
     
     

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
Včera základní část - středa 1. prosince Riga Dinamo Riga - Severstal Čerepovec Čerepovec Riga - Čerepovec 2 : 3 sn
20211201T18 : 30:00+0000
Riga vs. Čerepovec
Riga vs. Čerepovec
Riga
Čerepovec
Včera základní část - středa 1. prosince Viťaz Viťaz Podolsk - Jokerit Helsinky Jokerit Viťaz - Jokerit 2 : 3
Včera základní část - středa 1. prosince Petrohrad SKA Petrohrad - Dinamo Minsk Minsk Petrohrad - Minsk 2 : 1
30.11.2021 základní část - úterý 30. listopadu Spartak Spartak Moskva - Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl Spartak - Jaroslavl 1 : 2 sn
30.11.2021 základní část - úterý 30. listopadu Omsk Avangard Omsk - Neftěchimik Nižněkamsk Nižněkamsk Omsk - Nižněkamsk 6 : 1
20211130T17 : 30:00+0000
Omsk vs. Nižněkamsk
Omsk vs. Nižněkamsk
Omsk
Nižněkamsk
30.11.2021 základní část - úterý 30. listopadu Dynamo Dynamo Moskva - Ak Bars Kazaň Kazaň Dynamo - Kazaň 4 : 1
30.11.2021 základní část - úterý 30. listopadu CSKA CSKA Moskva - Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk CSKA - Magnitogorsk 6 : 4
30.11.2021 základní část - úterý 30. listopadu Vladivostok Admiral Vladivostok - Salavat Julajev Ufa Ufa Vladivostok - Ufa 0 : 2

Souhrn z tabulek:
Bobrovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Jokerit Jokerit 35 17 3 2 2 4 7 111 : 85 50
2 Petrohrad Petrohrad 34 15 2 3 3 2 9 105 : 77 45
3 Spartak Spartak 35 13 5 0 2 1 14 88 : 88 39
4 Novgorod Novgorod 34 15 1 0 2 2 14 87 : 80 36
5 Soči Soči 34 11 2 1 3 1 16 79 : 89 32
6 Viťaz Viťaz 35 7 0 2 4 5 16 86 : 109 27
Tarasovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 CSKA CSKA 35 15 5 3 1 1 10 88 : 75 48
2 Čerepovec Čerepovec 34 14 3 5 2 2 8 83 : 71 48
3 Dynamo Dynamo 34 20 2 1 0 0 11 117 : 84 46
4 Jaroslavl Jaroslavl 35 15 2 1 2 4 11 89 : 77 42
5 Minsk Minsk 34 12 4 0 4 2 12 98 : 107 38
6 Riga Riga 33 9 1 0 5 2 16 65 : 100 27
Charlamovova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Magnitogorsk Magnitogorsk 34 21 2 4 0 1 6 123 : 79 55
2 Čeljabinsk Čeljabinsk 36 15 4 6 1 2 8 108 : 88 54
3 Kazaň Kazaň 35 14 3 4 0 5 9 83 : 80 47
4 Nižněkamsk Nižněkamsk 34 11 2 2 2 3 14 85 : 100 35
5 Jekatěrinburg Jekatěrinburg 34 11 2 1 3 2 15 107 : 98 33
6 Kunlun Kunlun 33 6 1 1 1 2 22 71 : 127 19
Černyševova divize
Pořadí Poř. Tým Z V Vpp Vsn Psn Ppp P Skóre Body
1 Ufa Ufa 35 18 2 1 2 1 11 95 : 68 45
2 Omsk Omsk 34 18 1 1 1 1 12 99 : 77 42
3 Novosibirsk Novosibirsk 34 14 0 3 1 3 13 69 : 72 38
4 Chabarovsk Chabarovsk 35 7 3 3 2 3 17 69 : 93 31
5 Nur-Sultan Nur-Sultan 33 7 3 3 2 2 16 81 : 103 30
6 Vladivostok Vladivostok 35 5 0 1 3 2 23 58 : 117 17
Souhrn z kalendáře:
dnes 14 : 30 základní část - čtvrtek 2. prosince Nur-Sultan Barys Nur-Sultan - Dynamo Moskva Dynamo Nur-Sultan - Dynamo Vsadit
dnes 15 : 00 základní část - čtvrtek 2. prosince Jekatěrinburg Avtomobilist Jekatěrinburg - Spartak Moskva Spartak Jekatěrinburg - Spartak Vsadit
dnes 15 : 00 základní část - čtvrtek 2. prosince Čeljabinsk Traktor Čeljabinsk - Amur Chabarovsk Chabarovsk Čeljabinsk - Chabarovsk Vsadit
dnes 17 : 00 základní část - čtvrtek 2. prosince Novgorod Torpedo Nižnij Novgorod - Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk Novgorod - Magnitogorsk Vsadit
dnes 17 : 30 základní část - čtvrtek 2. prosince CSKA CSKA Moskva - Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl CSKA - Jaroslavl Vsadit
dnes 17 : 30 základní část - čtvrtek 2. prosince Kunlun Rudá Hvězda Kunlun - Neftěchimik Nižněkamsk Nižněkamsk Kunlun - Nižněkamsk Vsadit
dnes 17 : 30 základní část - čtvrtek 2. prosince Soči HK Soči - Sibir Novosibirsk Novosibirsk Soči - Novosibirsk Vsadit
zítra 17 : 30 základní část - pátek 3. prosince Omsk Avangard Omsk - Ak Bars Kazaň Kazaň Omsk - Kazaň Vsadit