Bělorusko porazilo na MS Francii 3:1 a postoupilo do osmifinále

QUEBEC

Hokejisté Běloruska porazili v závěrečném zápase základní skupiny A tým Francie 3:1 a zajistili si tak postup do osmifinálové části turnaje, ve kterém budou i soupeřem české reprezentace. Francii čeká boj o záchranu mezi elitou s Itálií.

Souboj dvou celků, které předešlé dva duely na MS prohrály, začal lépe pro favorizované Bělorusko. Po spolupráci bratrů Kosticynů otevřel ve 13. minutě Kaljužnij. Francii se však sedm vteřin před koncem první třetiny podařilo vyrovnat, když se při oslabení trefil Coqueux.

Hráči Francie, jejichž branku hájila největší hvězda týmu Huet z Washingtonu, byli častě vylučovaní. Druhý gól však Bělorusko vstřelilo při vyrovnaném počtu hráčů na ledě, Hueta překonal Ugarov. Na konečných 3:1 uzavřel skóre v 60. minutě Andrej Kosticyn.

Francie - Bělorusko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Coqueux (Lacroix, Bordeleau) - 13. Kaljužnij (A. Kosticyn, S. Kosticyn), 28. Ugarov (Leontěv, Kolcov), 60. A. Kosticyn (Kaljužnij, Leontěv). Rozhodčí: Partanen (Fin.), Savage (Kan.) - Eglitis (Lot.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 11:4. Bez využití. Diváci: 8880.
Francie: Huet - Amar, Bachet, Bonnard, Besch, Lacroix, Quessandier - Y. Rozenthal, Meunier, Treille - Gras, Bordeleau, Coqueux - Hecquefeuille, Bellemare, Desrosiers - Lussier, Zwikel, Tardif - S. Treille. Trenér: David Henderson.
Bělorusko: Koval - Denisov, Salej, Kosťjučenok, Leontěv, Žurik, Kolosov - Ugarov, Grabovskij, Kolcov - A. Kosticyn, Kaljužnyj, S. Kosticyn - Meleško, Michalev, Čupris - Dudik, Zadělenov, Antoněnko. Trenér: Curt Fraser.