Kdy bude chytat Vejmelka? Nevíme, řekl Jalonen. Víc vysvětlovat nemusím. Se sedmi body je spokojen

Proč zatím Karel Vejmelka jen vysedává na střídačce? A proč Šimon Hrubec už dostal na světovém šampionátu dva zápasy? I tyto otázky padaly v pozápasovém rozhovoru na reprezentačního kouče Kariho Jalonena. A odpověď?

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání MS Česko - LotyšskoVideo: Česká televize

Riga (od našeho zpravodaje) - Nesla se v jednotném duchu: „Je to náš plán, naše rozhodnutí. Víc nemusím vysvětlovat," říkal Jalonen po pondělní porážce s Lotyšskem.

Trenére, jak jste viděl zápas?

Zvlášť první třetinu jsme nehráli dobře. Lotyšsko bylo v první i druhé třetině mnohem lepší než my. Až ve třetí třetině a prodloužení jsme hráli, jak bych chtěl. Nevím, proč jsme nebojovali a nehráli v našem tempu. Reagovali jsme neustále pod tlakem. Dva góly jsme dostali po prohrané buly v našem pásmu. Celkově to ale byl dobrý zápas, dobrá atmosféra. Dokázali jsme se vrátit do zápasu, ukázali jsme charakter. Měli jsme šance v prodloužení, oni měli jednu a proměnili. Doufám, že získaný bod bude pro nás důležitý, až dohrajeme poslední zápas.

Proč nastoupil podruhé na turnaji Šimon Hrubec?

To byl náš plán.

A jaký je plán s Karlem Vejmelkou, jenž zatím na šanci čeká?

Ještě nevíme. To je celé.

Ale můžete vysvětlit, proč jste se pro Hrubce rozhodli?

Já nebudu nic vysvětlovat, tak jsme se prostě rozhodli. Není v tom nic dalšího. Máme teď dva dny volna a uvidíme, kdo bude chytat příště. O nic nejde, že Šimon chytá. Je to normální plán. Rozhodli jsme, že bude chytat, tak chytal.

Chápu, ale máte brankáře z NHL jako náhradníka.

Máme tři dobré gólmany. To je má odpověď.

Je Hrubec jednička?

Ne, nikdo není jednička.

Jak byste zhodnotil Hrubcův výkon?

Na to si musíme nejdříve sednout s trenérem brankářů.

Lotyšský útočník Oskars Batna (vpravo) doklepl puk za záda Šimona Hrubce a rozhodl v prodloužení o výhře týmu pořadatelské země MS 4:3.

Jak jste spokojen se všemi třemi zápasy?

Máme sedm bodů a s tím bychom měli být spokojení. V turnaji, jako je tento, musí náš výkon růst, ať už prohrajeme, nebo vyhrajeme. Musíme se zlepšovat. Máme nějaké zraněné, bylo nové složení lajn. Je to proces, takže se musíme snažit být lepší v tom následujícím zápase.

Jaký bude váš nadcházející program?

Teď si sedneme na hotelu s hráči, řekneme si něco k zápasu a uvidíme, jaký zvolíme program na další dny.

Kdo je podle vás nejlepším českým brankářem dosavadního průběhu MS v hokeji?