MS V HOKEJI: Budíček ve třetí třetině, Češi srazili Slovince. Slováci zlomili švýcarské kouzlo, ale prohráli

Velké trápení se šťastným koncem mají za sebou čeští hokejisté, kteří ve svém čtvrtém vystoupení na šampionátu porazili po obratu Slovinsko 6:2 a připsali si třetí výhru ve skupině B. Večer Švýcarsko vyhrálo i svůj čtvrtý zápas na turnaji - 4:2 nad Slováky. Poprvé ovšem inkasovalo. Češi jsou v tabulce třetí o bod za Kanadou a o dva za Švýcarskem. Ve skupině A Švédové porazili Maďarsko 7:1 a vůbec první vítězství na turnaji - 6:4 nad Dány - si připsali Němci.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání Česko - SlovinskoVideo: Česká televize

Měla to být jasná záležitost, místo toho se první třetina zápasu českých hokejistů se Slovinskem proměnila v horor. Verlič a Urbas se postarali o to, že outsider šel do překvapivého vedení 2:0. Kdo čekal v prostřední části nápor svěřenců Kariho Jalonena, byl brzy vyveden z omylu. Slovinští hokejisté si vypracovali řadu nadějných šancí a jen díky zákrokům Karla Vejmelky nezvýšili náskok.

Naději dal trápícímu se týmu až 39. minutě Kubalík, který využil přesilovou hru. Gól útočníka Detroitu nastartoval velkou českou jízdu v závěrečné části. Nejdříve znovu Kubalík srovnal, aby Červenka a Kempný definitivně otočili průběh zápasu na českou stranu. V závěru završil hattrick gólem do prázdné branky Kubalík, skóre na konečných 6:2 uzavřel Flek.

Jiří Černoch hledá cestu k brance Slovinska

O posun do čela tabulky skupiny B večer úspěšně usilovali Švýcaři, které bez ohledu na nižší kvalitu dosavadních soupeřů zdobila jedinečná statistika. Ve třech zápasech nastříleli patnáct gólů, vzadu udrželi třikrát nulu a soupeřům povolili jen 31 střel.

V souboji se Slováky už ovšem inkasovali. Vítěznou branku pak vstřelil ve 47. minutě Christian Marti.

Sestřih utkání Švýcarsko - SlovenskoVideo: Česká televize

Slováci jsou pátí, teď je ale čekají souboje s týmy, které jsou v tabulce za nimi.

Pohoda pro Švédy

Hokejisté Švédska plnili roli vysokého favorita proti Maďarsku od prvních minut, když skóre otevřel po 93 sekundách Lindberg. Po dvou třetinách, kdy Tre Kronor vedli už vysoko 6:1, se tak řešilo jen konečné skóre. Seveřané si tak díky výhře 7:1 připsali čtvrtý triumf ve skupině A, Maďarsko zůstává na dvou bodech za výhru v prodloužení nad Francií.

Sestřih zápasu MS Maďarsko - ŠvédskoVideo: Česká televize

PŘÍKLEP EXTRA K HOKEJOVÉMU MS
Redakce Sport.cz nabídne fanouškům během hokejového mistrovství světa pravidelná studia k zápasům českého týmu. Ve studiu bude s moderátorem diskutovat o daném utkání vybraný expert z řad hokejových osobností a redaktor Sport.cz. Studio Příklep extra bude začínat vždy padesát minut před úvodním vhazováním.

Němci večer ve čtvrtém utkání poprvé bodovali a udrželi se ve hře o postup do čtvrtfinále. Dánové naopak poprvé ve skupině A prohráli, s osmi body se ale drží na třetím místě tabulky. V dalších utkáních je ale čekají papírově silnější týmy, Němci budou naopak hrát s mužstvy z dolní poloviny tabulky.

Dánové vedli, Němci otočili, ale Seveřané srovnali. Ovšem jen na chvíli. V dramatické koncovce Němci výhru, která je reálně udržela ve hře o postup, udrželi.

Dvakrát se prosadili při power play soupeře.

Sestřih utkání Dánsko - NěmeckoVideo: Česká televize

Mistrovství světa v hokeji 2023
Skupina A (Tampere)
Maďarsko - Švédsko 1:7
Branky: 8. Kiss - 2. Lindberg, 6. a 39. De  La Rose, 18. Everberg 25. Everberg, 38. Berggren, 49. Raymond
Dánsko - Německo 4:6
Branky: 56. a 60. Wejse, 6. Lassen, 40. Bau Hansen, - 30. Peterka, 32. Ehl, 38. M. Müller, 56. J. Müller, 59. Noebels, 60. Sturm
Skupina B (Riga)
Česko - Slovinsko 6:2
Branky: 39.,  44. a 58. Kubalík, 45. Červenka, 52. Kempný, 59. Flek - 8. Jeglič, 12. Urbas
Švýcarsko - Slovensko 4:2
Branky: 6. Siegenthaler, 25. Niederreiter, 47. Marti, 60. Haas - 26. Kudrna, 40. Regenda
Kdo byl podle vás nejlepším českým útočníkem v utkání se Slovinskem?