Němečtí hokejisté deklasovali sedmi góly Američany

MANNHEIM

Ve druhém utkání Německého poháru deklasovali domácí hokejisté mužstvo Spojených států 7:2. Na jednoznačné výhře se podíleli i dva hráči s českými kořeny Petr Fical a Tomáš Martinec, kteří skórovali v úvodní třetině. Němci, kteří na jaře sestoupili z elitní skupiny mistrovství světa, si před zraky osmi tisíc diváků připsali nejvyšší vítězství nad Američany za posledních 34 let.

Úspěšnou premiéru ve funkci asistenta amerického kouče německé reprezentace Grega Posse si tak odbyl Uwe Krupp, jediný německý vítěz Stanleyova poháru. V pátek se tým pořadatelské země utkání se Švýcarskem.

Úvod Německého poháru se odehrál ve středu dopoledne ve švýcarském Curychu, kde Kanada porazila domácí tým 2:1 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil ve druhé minutě nastaveného času Hnat Domenichelli ze švýcarského klubu Ambri/Piotta. Německého poháru, jenž se letos hraje pod názvem TUI Nations Cup, se účastní také Slovensko.

Německý pohár:
Švýcarsko - Kanada 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 18. Jeannin - 17. Metropolit, 62. Domenichelli.
Německo - USA 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
Branky: 34. a 41. Kreutzer, 6. Fical, 15. Martinec, 27. B. Barta, 55. Ullmann, 55. Furchner - 19. Ratchuk, 43. Hauer.