Barzal dostal za krosček na Ruttu maximální pokutu 5000 dolarů

New York

Útočník New York Islanders Mathews Barzal dostal pokutu 5000 dolarů za to, že v pondělním zápase semifinále play off NHL krosčekoval do obličeje českého obránce Tampy Bay Jana Ruttu. Pětitisícová částka představuje maximum podle kolektivní smlouvy.

Brankář NY Islanders Semjon Varlamov (40) tentokrát likviduje šanci Ondřeje Paláta z Tampy Bay Lightning v semifinále NHL.

Barzal se s Ruttou dostal do rozmíšky po vypršení času druhé třetiny duelu, který Tampa Bay vyhrála jednoznačně 8:0 a ujala se v sérii vedení 3:2 na zápasy. Po krosčeku Barzala zůstal několik okamžiků Rutta ležet tváří na ledě a do třetí třetiny už nenastoupil. Nehrál ani elitní centr Islanders, protože byl vyloučen do konce utkání.

Obhájci titulu Lightning, za něž hraje i český útočník Ondřej Palát, mohou zpečetit postup do finále Stanley Cupu dnes.