Edmonton - Boston 2:3Zacha s Pastrňákem rozhodli bitvu hvězd NHL! McDavid slavil jubilejní trefu

Český hokejový útočník David Pastrňák sice prohrál soukromý souboj hvězd NHL s bombarďákem Edmontonu Connorem McDavidem, po skončení duelu nejslavnější ligy světa ale mohl slavit výhru „Pasta". Boston zvítězil na ledě kanadského týmu 3:2, duel rozhodl v závěru druhé třetiny Pavel Zacha. Asistenci si připsal David Pastrňák. První branku vítězů zaznamenal Tomáš Nosek. Souboj českých brankářů v duelu mezi Anaheimem a Chicagem dopadl lépe pro Lukáše Dostála, jenž 24 zásahy pomohl Ducks k výhře 4:2. Petr Mrázek obdržel čtyři góly a po třech výhrách nepomohl Chicagu ani k bodu.

Český útok baví NHL. Padne Jágrův rekord? Diskuse z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Boston na ledě Oilers prohrával od třetí minuty, kdy poprvé úřadoval McDavid. Odpověď Bruins byla blesková, už po třinácti sekundách srovnal skóre Nosek a ještě před první sirénou poslal Bruins do vedení Foligno.

Krátce po polovině utkání přišla další velká chvíle bombarďáka Edmontonu. McDavid si poradil sám před gólmanem a mohl slavit jubilejní padesátý zásah v sezoně. Půl minuty před koncem druhé třetiny však rozhodl utkání ve prospěch hostů Zacha, který zaznamenal dvanáctý vítězný gól v NHL.

Edmonton se snažil o vyrovnání, v závěru ale doplatil na vyloučení. Nejprve byl zasažen holí do obličeje bostonský Bergeron, o pár desítek sekund později pak dostal hokejkou do oblasti zad Pastrňák a Oilers museli do tří. Oslabení sice přežili bez úhony, i když Pastrňák pálil ze všech pozic, ale na vyrovnání nedosáhli. Boston tak mohl slavit třetí výhru na ledě soupeřů v řadě, celkově má na kontě 97 bodů.

Dostál se v brance Anaheimu dočkal první výhry od poloviny prosince. V osmém zápase, do kterého v tomto ročníku nastoupil jako týmová jednička, se radoval potřetí a Anaheim díky jeho 24 zásahům vyhrál třetí zápas za sebou. Na chvostu tabulky Západní konference se Ducks bodově dotáhli na Chicago, kvůli horšímu skóre ale zůstávají poslední.

Ottawa otočila zápas s Detroitem a po výhře 6:2 se v tabulce Východní konference přiblížila Red Wings na rozdíl dvou bodů. Hokejisté Detroitu v zápase dvakrát vedli, druhá polovina utkání jim ale vůbec nevyšla a prohráli podruhé za sebou.

Ve 25. minutě David Perron po asistenci Filipa Hronka poslal Detroit do vedení 2:1, poté se ale pětkrát prosadili domácí hokejisté a došli si pro třetí výhru z posledních pěti zápasů. Hronek získal 38. bod v sezoně a vyrovnal svůj rekordní bodový zisk z minulého ročníku.

Zaváhaly první dva týmy Západní konference. Vegas podlehlo Coloradu 0:3 a Dallas v prodloužení nestačil na Vancouver. Hokejisté Stars se díky bodu za prohru 4:5 alespoň přiblížili vedoucím Golden Knights na rozdíl jediného bodu.

Výsledky NHL
Dallas - Vancouver 4:5 v prodl. (1:3, 2:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. Jamie Benn, 25. Dadonov, 38. Hintz, 44. Lundkvist - 4. a 32. Beauvillier, 9. Dries, 16. Podkolzin, 61. Kuzmenko. Střely na branku: 38:21. Diváci: 17.876. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Beauvillier, 3. Kuzmenko (oba Vancouver).
Anaheim - Chicago 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 14. Lundeström, 20. Silfverberg, 40. Max Jones, 49. Terry - 6. T. Johnson, 34. Athanasiou. Střely na branku: 33:26. LUKÁŠ DOSTÁL za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 92,3 procenta. PETR MRÁZEK za Chicago odchytal 58 minut a 34 sekund, inkasoval čtyři branky z 22 střel a úspěšnost zákroků měl 87,9 procenta. Diváci: 14.462. Hvězdy zápasu: 1. McTavish, 2. Terry, 3. Fowler (všichni Anaheim).
Colorado - Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1. a 37. Rantanen, 57. MacKinnon. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Georgijev, 3. J. T. Compher (všichni Colorado).
Edmonton - Boston 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 3. a 33. McDavid - 3. NOSEK, 16. N. Foligno, 40. ZACHA (PASTRŇÁK). Střely na branku: 24:28. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. ZACHA, 3. Orlov (oba Boston).
Ottawa - Detroit 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)
Branky: 24. Sanderson, 33. Batherson, 35. Giroux, 38. B. Tkachuk, 41. Chabot, 55. Stützle - 12. Bertuzzi, 26. Perron (HRONEK). Střely na branku: 42:24. Diváci: 16.214. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Chabot, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).